Перейти к содержанию

Як на співбесіді грамотно відповідати на запитання

Готуючись до співбесіди на предмет вашої вакансії, передбачте ті питання, що імовірно вам поставлять. Розробте блискучі відповіді на них. У цьому намагайтеся уникати шаблонних фраз. Такі відповіді досить швидко втомлюють, а отже, інтерес до вас, як особистості, буде втрачено.

Останнім часом під час співбесіди прийнято відповідати на запитання роботодавця не тільки правдиво, а й так, як на вас очікують. У кандидата на вакансію з’ясовують не лише досвід у трудовій діяльності, а й потенціал особистості, здатність підлаштовуватися під умови роботи та особливості вакансії. Залежно від цього питання можуть бути специфічними і треба бути готовим до відповіді на них.

Як розповісти про себе

Як на співбесіді грамотно відповідати на запитання

На співбесіді претендента просять розповісти про себе. Здавалося б, питання досить просте, але насправді воно є найскладнішим. Від того, як ви відповісте на нього, залежатиме хід подальшої розмови. Починаючи говорити про себе, претенденти сходяться на бажаній вакансії, в цьому полягає їх основна помилка.

Запропонуйте інтерв’юеру розпочати свою розповідь із питання про освіту. Не соромтеся перерахувати свої досягнення у цій сфері, нагороди, перемоги, участь у різноманітних конкурсах. Обов’язково варто розповісти про сім’ю, свої плани.

Організуйте підготовку та репетицію свого виступу, так ви зможете набагато якісніше показати себе та подолати хвилювання.

Питання про сильні та слабкі сторони

Під час співбесіди вас запитають про ваші сильні та слабкі сторони. Говорячи про позитивні якості, згадайте про ті, які будуть важливими для роботи. Намагайтеся навести приклад, як ці якості вже допомогли у вашій професії.

У відповідь на слабкі сторони будьте обережні, щоб запобігти негативному впливу відповіді на працевлаштування. Ідеальним варіантом відповіді може бути розповідь, під виглядом нестачі, про одну з переваг. Якщо ви хочете призначення на посаду менеджера з продажу, розкажіть про те, як любите поговорити, як вам подобається спілкуватися з людьми. У жодному разі не говоріть про якості, які можуть завадити у майбутній роботі.

Це питання задають, швидше за все, для того, щоб побачити вашу реакцію та вміння вийти зі складної ситуації. Щоб легше було відповідати на це питання, складіть список таких якостей. Це буде корисно, цікаво і для вас, і для підготовки до співбесіди.

Причини вашого інтересу до компанії

Запитуючи причини вашого бажання працювати на даному підприємстві, керівник збирається перевірити ваші знання про її діяльність. Назвіть важливі досягнення організації, популярність на ринку певних товарів, престиж, створені умови діяльності для людей, що працюють тут. Якщо ви зумієте правильно і непомітно потішити роботодавцю, ваші шанси на успіх зростуть.

Запитання про попередню роботу

Чергове питання, яке часто задається претенденту: причини звільнення з колишнього місця роботи? Відповідайте на нього якомога простіше, говоріть про те, що не було перспективи для розвитку та кар’єрного зростання чи інші обставини.

Вас попросять розповісти про попереднє місце роботи. Це означає, що інтерв’юер має намір з’ясувати ваші трудові навички. При відповіді кажіть про те, що підходить для вимог до кандидата на вакансію.

Розмір заробітної плати: чи треба відповідати на запитання

При питанні розміру передбачуваної заробітної плати постарайтеся уникнути відповіді. Говоріть, що це залежатиме від ваших обов’язків. Якщо ж потрібна певна цифра, називайте суму трохи вищу за середню для цієї посади. Не варто її сильно завищувати, тому що, швидше за все, доведеться йти на поступки.

Інші питання, які ставить роботодавець

Одним із питань, який часто задається: як довго ви припускаєте працювати в компанії? Відповідаючи на нього, дайте зрозуміти серйозність ваших намірів в отриманні посади.

Якщо вас запитують про місце роботи, тривалість її пошуків, не говоріть про те, що ви нічим не зайняті. Розкажіть про те, що ви вже протягом певного часу шукайте роботу, що були вже пропозиції, але ви хотіли б знайти потрібну вакансію.

На питання про сімейний стан, чи не завадить воно роботі, давайте правдиву інформацію. Скажіть, про те, що діти залишатимуться з бабусею чи нянею і це не завадить відповідально та творчо виконувати роботу.

Якщо буде поставлено питання хобі, також давайте правдиву відповідь. Наприклад, розкажіть про заняття спортом або про відвідування театру у вихідні дні.

У жодному разі не торкайтеся питань політики та релігії. Якщо ви знаєте про захоплення співрозмовника, можете згадати про них.

Отже, підготуватися до співбесіди слід різнобічно, бути готовим відповідати та самому ставити запитання. Завдання, які перед вами ставляться, можуть мати прихований сенс, тому попрацюйте над передбачуваними відповідями на них. Так ви зможете показати свої найкращі сторони та досягнення.

Як знайти тему для розмови з незнайомою людиною

Ким можна працювати на Балі

Як підготуватися до співбесіди на роботу

Комментарии 1

Добавить комментарий