Перейти к содержанию

Як підвищити самооцінку особистості

Усі люди оцінюють себе і залежно від результату намагаються зайняти своє місце у соціумі. Самооцінка може бути адекватною, завищеною та заниженою. Труднощі зазвичай гостро відчувають ті, хто недооцінює і критикує себе, навіть у душі, через зовнішній вигляд: неправильних рис обличчя, кольору волосся, фізичних недоліків.

Але мало хто незадоволений своїм характером чи стилем поведінки.

Такі особи звинувачують у всіх своїх невдачах та негараздах оточуючих людей або обставини, воліючи не боротися, а плисти за течією.

Жінки більш чутливі у цьому плані. Дівчатка швидше дорослішають, ніж хлопчика, і занижена самооцінка у них починає формуватися вже у підлітковому віці. Вони неодмінно шукають і знаходять у собі якісь вади, а потім починають комплексувати із цього приводу. Звичка жити в образі «гидкого каченя» заважає молодим жінкам знайти гідного супутника життя, створити повноцінну сім’ю та здобути престижну роботу. Такі дівчата уникають яскравого макіяжу, віддають перевагу непоказному одягу і славляться занудами і «сірими мишками».

Однією з головних причин зниженої самооцінки можуть бути дитячі психологічні травми, якщо їх завдали батьки та інші близькі люди. Якщо дитина почує, що вона небажана, нелюбима, недостатньо красива або розумна, то вона вірить цьому і надалі вибудовує свою поведінку, спираючись на негативні переживання. Якщо батьки часто сваряться або розходяться, то депресивні діти звинувачують у цьому не їх, а себе, вважаючи, що всі негаразди в сім’ї відбуваються через них, тому що вони не виправдали очікування дорослих.

Критику можна здобути і з боку сторонніх людей: однолітків, вихователів, вчителів.

Як підвищити самооцінку особистості

На стан психічного стану особистості впливає та її генотип. Упевнено почуваються сангвініки та флегматики, холерики часто завищують свої здібності, а меланхоліки постійно копаються у собі та знаходять численні недоліки. Тому кожній людині непогано знати свій тип і намагатися подолати його негативні сторони.
Намагаючись бути привабливішими, деякі жінки вдаються до пластичних операцій і набувають нових грудей, губ, стрункості, але генотип-то не змінився, і нещасна знаходить нові недоліки і знову йде до хірурга.

Але є приклади, коли позитивного ефекту можна було досягти правильним харчуванням, заняттями спортом, підбором одягу, зачіски та макіяжу. Психологи радять дівчатам не зациклюватися на недоліках, не порівнювати себе з подругами, а знайти в собі якусь «родзинку», що виділяє їх серед інших. Можливо, це буде працьовитість, любов до тварин, рукоділля, успіхи у професії, уміння вислухати іншу людину та допомогти їй.

Або у вас гарні очі. Л.М. Толстой у романі «Війна та мир» протиставив зовнішню красу бездушній Елен Курагіній та внутрішню – Наташі Ростової, П’єра Безухова та Марії Болконської. Особливе захоплення читача викликали виразні очі розумної та співчутливої ​​князівни Марії.

Щоб підвищити настрій, кожна дівчина може побалувати себе смачною насолодою, розкішною білизною або іншим одягом. Не слід соромитися здатися безглуздою в новому вбранні, а перед виходом у світло потренуватися перед дзеркалом, посміхаючись незвичному образу. Якщо вдасться переконати себе у привабливості, то й інші люди неодмінно помітять це.

Кожен позитивний результат роботи над собою необхідно зафіксувати, похвалити себе за досягнуте, а потім поставити нові завдання. Можна удосконалюватися у професії, навчанні, хобі, створенні нового іміджу, взаємодії з оточуючими.

Навчіться і в інших людях знаходити позитивні сторони, робіть їм щирі компліменти, і вони потягнуться до вас. Адекватно ставтеся до справедливої ​​критики і не ображайтеся на неї, а намагайтеся виправити свої помилки.

Щоб переконатися, що негарних жінок не буває, можна подивитися шоу А. Васильєва «Модний вирок», в якому ті, хто вважав себе дурнушками, перетворюються під руками вмілих дизайнерів на лебідок та казкових принцес. Іншим прикладом може послужити композитор Костянтин Меладзе, який перетворив свій недолік (заїкання) на особливу рису і досяг успіху. Він і в новий склад «Віагри» взяв дівчину, що заїкалася, Мішу і забезпечив її успіх.

Словом, треба полюбити себе і не лінуватися у вдосконаленні. Тоді і самооцінка підвищиться, і успіхи прийдуть як би самі собою.

Додаткові можливості WebMoney

Чому не працює плей маркет ( Google Play Market )

Чому не заряджається ноутбук?

Комментарии 1

Добавить комментарий