Перейти до контенту

Інвестування для початківців – як почати інвестувати?

Інвестиційна діяльність у нашій країні на сьогоднішній день стає дедалі популярнішою. Інтерес до цього способу отримання прибутку наростає й у приватних осіб. Це стало можливим завдяки суттєвому розширенню спектра інвестиційних проектів.

Суть та значення інвестицій

Особливості інвестиційної діяльності та видова різноманітність інвестицій. Світовий та загальноросійський інвестиційний ринок: що і як інвестувати.

Світовій економіці поняття “інвестиція” відоме досить давно, але інвестиційна активність спостерігається лише у період її активного піднесення. Багато в чому це обумовлено не лише тим, що в періоди кризи та економічної стагнації зупиняється усіляка економічна діяльність, а й величезними ризиками.

Суть інвестицій полягає саме у отриманні прибутку, незалежно від характеру інвестицій.

Інакше кажучи, фінансові – це інвестиції чи трудові вкладення, вони насамперед спрямовані на конкретний результат. Щодо ролі інвестицій в економіці, то це один із її двигунів.

Схема роботи інвестицій дуже проста: інвестуючи певну суму грошей у конкретну галузь, підприємство чи проект, люди в ідеалі прогнозують розвиток, кінцевим підсумком якого є прибуток.

що таке інвестиції

Іншими словами, інвестиції та фінанси – це тісно переплітаються, а отже, не здатні існувати без один одного, економічні категорії.

Що стосується значення та суті інвестицій для інвестора – то це унікальна можливість не просто зберегти кошти, а й суттєво примножити їх. Так, кінцевим результатом, як для інвестора, так і для суб’єкта, що інвестується, є прибуток.

У сучасної економічної країни активно розвивається великомасштабна інвестиційна діяльність, одночасно з цим формується і фондовий ринок.

У цьому характер інвестиційної діяльності істотно видозмінюється.

Вкладення фінансових активів виробляються не фінансово-господарську діяльність, а цінні папери господарюючих суб’єктів, цим прибутком є ​​різниця їх котирувань над ринком. Так, саме цей момент зумовив характер ключової інвестиції 2015 року – валютного ринку. Особливості інвестиційної діяльності безпосередньо залежить від їх різновидів.

Як критерії класифікації виступають такі фактори:

  • Об’єкт інвестицій;
  • Строки вкладень;
  • Форма власності
  • та фінансові джерела;
  • Регіонально-територіальні
  • та галузеві фактори;
  • економічні сфери;

Принцип та характер участі в інвестиційній діяльності

Ключовою в інвестиційних типологіях вважається класифікація на основі об’єктів інвестування. Всі вкладення умовно поділяють: за типом власності, об’єктом, цільовими характеристиками та тимчасовими параметрами вкладень, та ризиками, які цьому супроводжують. Розглянемо все це докладніше.

За формою власності. Приватні – вкладені кошти виділяє приватник, який може бути і фізособою, і юридичною особою. Державні – кошти виділяє держава або особа, що її представляє. Іноземні інвестиції – гроші надходять від зарубіжних підприємств.

інвестування для початківців

Змішані – засоби вкладення можуть надійти з кількох джерел. Наприклад, від держави та приватної особи; по об’єкту фінансування:

  •  реальні – до них відносять покупку основних фондів, землі, інвестиції в нерухомість, а також вкладення коштів у будівництво та ремонт. До них прийнято відносити придбання прав, технологій, патентів і товарних знаків, і навіть вкладення науку, освіту.
  • спекулятивні – це види фінансових вкладень, у яких прибуток виходить за рахунок того, що змінюється початкова вартість товару, що купується. Найчастіше до цього виду інвестицій відносять придбання акцій, паїв. До інвестицій фінансового плану прийнято відносити довгострокові вкладення кредитну і лізингову діяльність.
  • та фінансові.

 

Іншими словами, об’єктом цієї інвестиції може стати будь-який фінансовий інструмент.

Відмінність між даними видами інвестиційної діяльності мінімальна, і виражена вона у часі інвестування. При терміні вкладення менше одного року інвестицію прийнято вважати спекуляцією, якщо більше даного терміну – це інвестиції фінансові. За метою інвестування. До них відносять прямі інвестиції – купівля нерухомого майна, технологічних новинок тощо.

Створення інвестиційного портфеля, внесок у науку; За термінами вкладень. Ділять їх так: до року – короткий термін інвестування; до 5 років – які мають середній термін та понад 5 років – з довгим терміном вкладення; За рівнем ризику. Тут виділяють помірні, консервативні та агресивні типи вкладень своїх фінансів. Поділ у прямій залежності від отриманого доходу та ризику не повернення вкладених коштів. Чим вони вищі, тим більший ризик.

Крім цих вищеописаних, деякі економісти також виділяють ще один вид інвестування, який враховує спосіб вкладених коштів (валові та чисті інвестиції). До перших відносять весь повний обсяг вкладених коштів, до другої суми вкладень. Куди інвестувати та як? Найбільш популярними способами інвестування вважаються:

  1. вклади в ПІФи,
  2. торгівлю на біржі Форекс,
  3. купівля облігацій та акцій.

Поступово набирають обороти та страхові інвестиції. Але цей спосіб вкладення коштів гідно оцінили не багато.

Ні для кого не секрет, що кожна людина у своєму житті дотримується будь-яких певних цілей, принципів та переконань. Тим самим він створює собі певні рамки, вихід за які заборонено. Такі самі рамки ставить собі інвестор. І від їхнього дотримання залежатиме успішність інвестиції.

Які бувають види інвестицій?

Щоб стати успішним інвестором мало мати гроші. Потрібно ще й уміти правильно їх вкладати. На щастя, існує на сьогоднішній день безліч способів інвестування. Але це не означає, що всі вони будуть регулярно вам приносити захмарні доходи. Тому дуже важливо оцінювати ринкові перспективи своїх інвестицій максимально об’єктивно. Це дозволить не лише не розчаруватися у такій справі, а й поступово збільшувати свій дохід.

Про здоров’я ринку насамперед говорить показник зростання внутрішнього валового продукту. Саме зростання ВВП можна вважати основним показником. Якщо він росте, то зростатиме і фондовий ринок. Більше того, фондовий ринок щороку зростає на таку саму величину, як і ВВП. Крім того, зростання цього ринку ще впливає інфляція. Виходить, що рік на рік ринок зростає на величину інфляційної складової економіки. На це слід звертати увагу.

які бувають види інвестицій

Розглянемо все простому прикладі. Уявімо, що ВВП виріс на шість відсотків, а інфляція становила десять. Тоді фондовий ринок має дати за рік десь шістнадцятивідсоткове зростання капіталу. Хоча це зростання може показати і тридцять відсотків. Звідки взялися зайві чотирнадцять? Їх можна назвати «ринковою премією»

Але така премія буває не лише позитивною, а й негативною. Вона залежить насамперед від того, які фактори впливають на світову економіку та внутрішню політику держави. За впливу позитивних факторів «ринкова премія» теж буде позитивною. Тобто зростання фондового ринку буде вищим, ніж сумарний показник інфляції та зростання ВВП.

Тобто фонд ніколи не зможе прибутковість гарантувати. Але він може надати вам поле для дій, на якому ви можете отримати цей дохід. А ось ризик суттєвих втрат з’являється лише в тому випадку, якщо загрожує обвал економіки, глобальні катаклізми та інші подібні речі, на які ви особисто не можете вплинути ніяк.

Довгострокове інвестування

Ринок акцій є складним механізмом. Але інвестувати у нього набагато цікавіше. Хоча слід пам’ятати, що це дуже ризиковане заняття. І якщо ви хочете уникнути невиправданого ризику, то маєте правильно підійти до справи. І у нас є для вас кілька порад.

По-перше, не слід метушитися. Ринок акцій передбачає довгострокове інвестування. А довгостроковому інвестору метушитися просто не належить. Такий інвестор повинен ставитись до будь-яких коливань курсів акцій максимально спокійно. Тобто акції можуть падати і рости дуже швидко. Але довгостроковий інвестор при цьому заглядає за обрій, а не починає діяти через нагальні курси.

По-друге, не шукайте підказок та порад. Звичайно, є люди, які більш досвідчені у цій справі. Але вони точно не можуть бути впевнені в тому, що знають, як буде краще для вас. Не говорячи вже про те, що вони можуть переслідувати власні цілі. Тому ви повинні самі представляти навіщо і куди інвестуєте. Тому обов’язково аналізуйте ситуацію, оцінюйте і досліджуйте акції або компанії, що цікавлять, і тільки потім вкладайте в них свої гроші.

довгострокове інвестування що це

По-третє, слідуйте своїй стратегії. А для цього спочатку її оберіть. Універсального варіанта немає. Всі інвестори використовують різні інвестиційні стратегії, які мають свої недоліки і переваги. Тому важливо вибрати таку стратегію, що підійде саме вам. І як тільки ви її намацаєте, нізащо не відпускайте. Дотримуйтесь її постійно, пам’ятаючи, що ви довгостроковий інвестор. Тобто й орієнтуватися мають на довгострокову перспективу, що потребує особливого підходу. Тобто ви повинні звертати увагу на одні обставини та ігнорувати інші. Наприклад, ті, що хвилюють короткострокових інвесторів. А мислити при цьому слід широко, дивлячись на потенціали компаній, а не лише сьогоднішні показники.

Глобальне інвестування

На сьогоднішній день багатьох інвесторів-початківців цікавить питання, чи варто вкладати гроші в акції на закордонних ринках. Однозначно відповісти не можна. Деякі йдуть на такі ризики, інші залишаються на вітчизняних ринках, які їм уже добре відомі. Але залишається фактом, що саме диверсифікація – це основний інструмент зниження ризиків у цей час. А значить, що глобальне інвестування дозволяє захистити свої вкладення від проблем на ринку вашої країни.

Ризики країн інвестування залежать від того, наскільки стабільною є економічна та політична ситуація у країні. Існує ціла система рейтингів країн за такими показниками від міжнародних агенцій. Відповідно до неї найнадійніші країни відзначені категорією А. А ось банкрути опинилися у категорії D. Якщо скористатися таким рейтингом, то можна непогано вкласти гроші. Принаймні, сформувати консервативну частину портфеля можна лише за рахунок саме зарубіжних інструментів розвинених країн.

Крім того, глобальне інвестування дозволить значно розширити вибір в іноземній валюті інструментів. Тобто створити мультивалютний кошик, який захистить ваш портфель від коливань курсу лише однієї з валют, що є ще однією незаперечною перевагою.

що таке глобальне інвестування

І, звичайно, глобальне інвестування дозволить вам управляти ринковими ризиками. Наприклад, ви можете вкласти частину своїх грошей у фонди облігацій розвинутих країн. Або ж у накопичувальні програми страхових компаній.

На сьогоднішній день глобальне інвестування доступне майже кожному інвестору. Головна умова – наявність грошей для інвестування. Достатньо буде навіть трьохсот доларів на місяць, щоб отримати доступ. У цьому таке інвестування дозволяє збалансовано розподіляти кошти між різними фондами, керуючись принципами управління різними ризиками.

Безпечне інвестування

Якщо ви хочете бути успішним інвестором і отримувати серйозний дохід від своїх інвестицій, то маємо дотримуватися кількох правил.

По-перше, вибирати інструменти інвестування, лише виходячи з допустимого ризику та своїх можливостей. Тобто при отриманні будь-якої пропозиції ви повинні цікавитись, якими саме інструментами пропонують торгувати. Адже може йтися як про цінні папери, нафту чи золото, так і про різницю цін на них, не кажучи вже про безліч інших варіантів. Адже можливість великого та швидкого заробітку залучити здатна, але про ризики теж треба думати.

По-друге, брокер повинен вибирати ви. Це означає, що навіть отримуючи пропозиції від брокера, ви не повинні обов’язково на нього погоджуватися. Більше того, ви повинні спочатку ретельно вивчити ринок, на якому збираєтесь заробляти. Там має бути досить інших компаніях, серед яких слід вибрати найкращий варіант. І взагалі така увага брокера має вас насторожити. Адже воно свідчить як мінімум про те, що компанія, яку він представляє, так мало клієнтів, що вони шукають їх у такий спосіб.

По-третє, обов’язково читайте договір дуже уважно, якщо він взагалі є. Такий договір завжди передбачає обов’язки та права обох сторін, а також відповідальність за невиконання перших. І не слід розраховувати лише на свою уважність, особливо якщо ви не маєте юридичної освіти. Правильніше буде звернутися до юриста та читати договір разом із ним. Хоча якщо вам договір укладати навіть не пропонують, тоді це теж має трохи насторожити. Справа в тому, що тоді виходять не дуже зрозумілими ваші стосунки з компанією, яка надає свої послуги. А значить, і довести що-небудь у разі неприємностей ви точно не зможете. Договір є своєрідною гарантією, що ви отримаєте свій прибуток або матимете хоча б таку можливість.

Невдачі молодих інвесторів

Багато новачків, які мріють заробити на інвестиціях, здебільшого бездумно пускаються у вир, втрачаючи більшу частину своїх грошей. Причиною цього є відсутність вони чітко виробленої стратегії інвестування. Підсумок такого підходу завжди сумний.

Як показує статистика, близько 90 відсотків зливаються по повній і розчаровуються в інвестиціях, 10 відсотків, що залишилися, аналізують свої помилки і виробляють власні стратегії.

Виходить, що недосвідчені гравці, що приходять на біржу, керуються лише бажанням якнайшвидше і більше заробити, не враховуючи до всіх ризиків, без якогось детального плану дій.

помилки інвесторів

Тому поговоримо про найпростіші рекомендації, які необхідно враховувати в інвестиціях.

Правила інвестування

Будь-яка стратегія інвестування може бути досить простою, головне в ній — це враховувати кілька не складних правил, які чомусь усі упускають.

Ось чотири пункти успішного інвестора:

  1. Інвестувати потрібно лише ті гроші, з якими не шкода розлучатися.
  2. У жодному разі не інвестувати чужі кошти.
  3. Завжди аналізувати проекти, які збираєшся інвестувати. Не лінуватися вивчати Інтернет.
  4. Не реінвестувати кошти, доки не відбив депозит.

Тепер коротко пробіжимося і пояснимо ці правила.

1) З першим пунктом все просто. Більшість успішних біржових гравців збирають свої інвестиції із вільних коштів. Наприклад, багато хто, крім основної роботи, розвиває різні Інтернет-проекти, і використовують гроші виключно з них. Таким чином, інвестор завжди має певну суму на життя, а інвестиції складаються тільки з вільних коштів, які, в разі чого, не шкода буде втратити.

2) Спокуса заробити швидше і більше, використовуючи залучені з боку кошти велика, проте, інвестування чужих коштів — це великий, часто невиправданий ризик. І не важливо, що розуміється під «чужими» коштами, чи крадені гроші, взяті в кредит, у борг у друга тощо.

Завжди потрібно пам’ятати, що інтернет-інвестиції — це високоприбуткова справа, яка супроводжується високими ризиками, коли будь-хто момент ви можете втратити депозит.

На превеликий жаль, новачки не читають далі фрази «високоприбуткова справа» і це дуже погано.

3) Важливий аспект – це завжди аналізувати сайт, на якому розміщується інвестиційний проект.

Перш ніж брати участь, візьміть до уваги наявні відгуки, причому на інших майданчиках, тому що наявні на сайті можуть бути просто куплені. Також варто відвідати форуми та поспілкуватися з тими, хто вже є учасником. Таким чином, можна багато чого дізнатися, убезпечивши себе від помилок та втрати грошей.

4) Та й останнє правило, теж дуже очевидне. Одне давне прислів’я говорить: «Краще синиця в руках, а ніж журавель у небі». Так от, поки інвестор не відіб’є свого депозиту, краще нічого більше не вкладати або реінвестувати. Інакше це може обернутися пропажею грошей та проекту. Тому що, нагадаємо, що інвестиції в інтернеті — це дуже ризикова справа.

Таким чином, навіть недосвідчені інвестори можуть уникнути багатьох помилок, якщо дотримуватимуться перелічених у цій статті простих рекомендацій інвестування в Інтернеті.

Особливості інвестиційних ризиків

Ви хочете розпочати інвестувати гроші, але не знаєте, що для цього потрібно? Розглянемо перші кроки інвестування. Починати інвестування слід з визначення інвестиційних цілей. Тобто ви повинні зрозуміти, яких саме цілей хочете досягти. Це може бути будь-що. Найбільш поширеним варіантом є великі покупки. Наприклад, придбання квартири, машини, дачі і таке інше. Але цілі можуть бути й іншими, як накопичення грошей на навчання або якусь поїздку. Це необхідно для того, щоб ви бачили, як інвестування до мети наближає.

Також необхідно відповісти на питання, який щомісячний дохід є ідеальним для вас. І які саме придбання ви маєте намір зробити в найближчі пару років. Це наблизить вас до вкладення капіталу.

Але ще потрібно визначити скільки грошей ви можете вкласти.

Для цього доведеться проаналізувати своє фінансове становище. Важливо оцінити, які активи є у розпорядженні. Будь-який інвестор-початківець повинен знати, що активи бувають пасивними та активними. Пасивні прямого доходу не приносячи. Тобто це наші дачі, машини, гроші, квартири та все те, чим ми користуємось самі.

Зазвичай, це ще й кошти, які ми витрачаємо на себе або які під впливом інфляції знецінюються.

Але перетворити пасивні гроші на справжнісінькі активи не так складно. Головне інвестувати вільні кошти у доходні інструменти. Наприклад, цінних паперів.

Тобто, потрібно проаналізувати величину щомісячного доходу за останні кілька років. Також вивести загальну суму щомісячних видатків. Визначити, які та скільки активів приносять вам дохід сьогодні, а скільки та які не приносять. Ви повинні за допомогою цих знань оцінити, наскільки раціонально використовуєте свій капітал.

На який термін ініестувати?

Він має становити від двох років до десятків. Все залежить від наявності вільних коштів та періоду, який вони вам будуть не потрібні.

Відноситися до інвестиційного процесу слід дуже серйозно. Ще під час вибору об’єктів інвестування слід бути уважним, як і етапі організації фінансових потоків.

Інвестиційних ризиків насправді є безліч. Ми ж розглянемо лише деякі з них. По-перше, загальноекономічний ризик – це ризик інвестора, який залежить від загального політичного та економічного стану країни. Адже чекати на сюрпризи від держави можна в будь-який час. При цьому застрахуватися від такого ризику не вдасться. Тому найкраще не нарощувати активні бездумно постійно, а ще й вкладати їх у певні матеріальні блага. Принаймні витрачати ці гроші на себе.

як стати інвестором

Валютні ризики є інвестиційні ризики, які виникають через те, що змінюється вартість валюти країни, інвестиції в якій зроблено. Але уникнути цього просто, якщо тримати готівку у різній валюті. Принаймні тоді втрати будуть не такими великими.

Комерційні ризики також бувають різними. Вони залежать від того, який об’єкт інвестування ви вибрали. Зменшити їх дозволить вам формування власного правильного інвестиційного портфеля. Йдеться про інвестування у різні види фінансових інструментів і навіть у різні компанії. Також слід зважати на те, що існують ще й довгострокові активи. Їхня головна перевага в тому, що вони не втрачають своєї цінності навіть протягом досить довгого періоду часу. Таким варіантом будуть дорогоцінні метали, наприклад.

А ось від різних зайво привабливих пропозицій краще триматися подалі. Йдеться про всілякі фінансові онлайн-піраміди, більшість з яких нині навіть не приховують своєї пірамідної суті. Звичайно, непогано на них заробляти також можна, якщо вміти це робити. Але в більшості випадків це досить небезпечна витівка, яка загрожує втратою своїх грошей.

Різниця між інвестуванням та заощадженням

На перший погляд заощадження та інвестиції можуть здатися тим самим. В обох випадках ви знімаєте гроші зі свого розрахункового рахунку та кладете їх у фонд, де ви залишите їх на довгий-довгий час.

Але між цими двома видами фінансової діяльності є важливі відмінності. Вони можуть бути подібним цілям з погляду накопичення багатства і підвищення фінансової стабільності, але вони здійснюють цей процес зовсім по-різному, і важливо розуміти як переваги, і обмеження кожного виду діяльності.

Основні моменти економії

Ощадний рахунок є наріжним каменем будь-якого успішного фінансового плану. Поклавши гроші на ощадний рахунок, ви зможете створити резервний фонд або накопичити на більшу покупку, отримуючи при цьому невеликий відсоток за свої гроші в банку.

На відміну від грошей, які ви інвестуєте, немає ризику втратити заощаджені гроші; все, що ви вносите на ощадний рахунок, захищено від фінансових втрат. Зекономлені гроші ліквідні та доступні, якщо вони вам знадобляться у крайньому випадку.

Наприклад, якщо вам потрібно терміново летіти додому, щоб відвідати сім’ю, доступ до грошей, що зберігаються в інвестиціях, може тривати кілька днів.

Але якщо у вас є гроші на ощадному рахунку, ви можете швидко переказати або зняти гроші, необхідні для покупки авіаквитка.

Завжди розумно тримати небагато грошей під рукою на ощадному рахунку. Але зі зростанням ваших заощаджень ви повинні почати шукати способи вкладення грошей в інвестиційні фонди.

Чому важливо інвестувати

Коли справа доходить до прийняття рішення про те, чи зберігати або інвестувати, інвестування пропонує одну величезну перевагу: в той час як ощадні рахунки пропонують лише низьку прибутковість, інвестування дозволяє вам отримувати більший прибуток від ваших заощаджень.

чому важливо інвестувати

Подумайте про що: якщо ви інвестуєте 1000 доларів в інвестиційний фонд і заробляєте в середньому 6% на рік, через 10 років у вас буде 1791 долар. За 20 років у вас буде 3207 доларів. Через 30 років у вас буде колосальна сума 5744 доларів.

Порівняйте це з 1000 доларів, розміщеними на високоприбутковому ощадному рахунку, який приносить 2 відсотки річних. Через 30 років ці початкові інвестиції зростуть лише до 1811 доларів.

Звісно, ​​інвестувати не так просто. Існує також додатковий ризик, пов’язаний з інвестуванням. Якщо почнеться економічний спад, ви можете втратити гроші, а не отримати прибуток.

Як збалансувати заощадження та інвестиції

Що важливіше, заощадження чи інвестиції? Насправді для успішного фінансового планування потрібне і те, й інше. Щоб максимізувати своє фінансове процвітання та стабільність, вам потрібне поєднання переваг, які пропонують заощадження та інвестиції.

Економія є ключем до фінансового благополуччя через стабільність, яка надходить із наявністю резервного фонду. Також важливо мати фінансові активи, які не пов’язані з інвестиціями і не схильні до економічного спаду.

Інвестиції пов’язані з більшим ризиком, але вони також пропонують набагато більший потенціал заробітку, ніж можуть забезпечити заощадження. А деякі види інвестицій, такі як індивідуальні пенсійні рахунки, можуть пропонувати податкові пільги, які роблять їх привабливими в короткостроковій перспективі, поряд із їх очевидними довгостроковими перевагами.

Зрештою, економити та інвестувати — це не рішення на кшталт «або/або». Обидва важливі, і обидва необхідні для максимізації вашого фінансового благополуччя та можливостей у майбутньому.

Куди вкласти (інвестувати) гроші в Україні

Ще до несподіваної пандемії Коронавірусу, що призвела до сильних перестановок на фінансових ринках, інфляція в Україні стала небезпечно високою. Це було пов’язано з низькими відсотковими ставками і нестримним споживанням, що підживлюються дешевими грошима. Однак, коли таємничий вірус назавжди влаштувався в країні, а урядова комісія з грошово-кредитної політики спізнилася з підвищенням процентної ставки, у листопаді 2021 року інфляція досягла дуже високих показників, а саме 14%.

У що інвестувати в Україні, щоб заробити гроші

Бурхлива інфляція робить інвестування дедалі складнішим. Щоб заробити, ми повинні досягти річної норми прибутку вище, ніж 15%. Але це не так просто.

За такого результату інфляції депозити та ощадні рахунки не дозволять протистояти втраті вартості грошей. В даний час через не дуже високі процентні ставки на вкладення в депозит, максимум  6-8% річних, на рахунку немає зростання.

куди інвестувати в Україні

Тож уникнути інфляції за допомогою цього методу неможливо, не кажучи вже про додаткову норму прибутку. Щоб досягти прибутку на кілька відсотків, потрібно звернутися до інших інвестицій. Деякі є досить ризикованими. У що інвестувати? Давайте перевіримо наявні можливості.

Акції, або як інвестувати у фондовий ринок

Фондова біржа – це не тільки картинки з рекламних фільмів, в яких брокери тонуть у вирі інвестицій, Це також спосіб отримати солідну ін’єкцію готівки.

Щоб почати заробляти на фондовому ринку, потрібно мати брокерський рахунок та великий обсяг знань. Інвестиції, засновані лише на удачі, можуть швидко вичерпати ваші можливості та обернутися для вас величезними фінансовими втратами. Саме тому так важливо регулярно навчатися, користуватися гайдами та дотримуватися думок експертів.

За часів кризи довгострокове інвестування найчастіше не є найкращим вибором, оскільки невеликі компанії відкликають дивіденди через фінансові проблеми. На щастя, великі компанії вживають рішучих заходів та виплачують, хай невеликі дивіденди своїм акціонерам.

Проте слід пам’ятати, що шукати момент для покупки акцій, коли їхня вартість буде найнижчою, сподіваючись, що потім вона зросте, може виявитися не найкращою ідеєю. За часів потрясінь на фінансових ринках є лише деяка невизначеність, тому ті, хто шукає халяву на біржі, можуть прогоріти.

Для людей, які не хочуть робити вибір тільки однієї компанії, можуть звернутися в ETF, тобто в інвестиційні фонди.

Багато хто з брокерських компаній також пропонують можливість інвестування на зарубіжних ринках. Ви завжди мріяли володіти акціями Facebook, Coca-Cola чи Netlfix? Тепер це можливо.

Інвестиції у фондовий ринок: пошук дивідендних аристократів

Багатьох інвесторів турбує питання виплати дивідендів, які є привабливою формою інвестування. Коли люди купують акції на довгі роки з розрахунком на дивіденди, поточна вартість акцій цієї компанії має для них другорядне значення. Найголовніше – це річний прибуток компанії та дивіденди для її акціонерів. Тому під час інвестування люди шукають організації, які роками виплачують дивіденди.

На ринку США є такий термін, як дивідендні аристократи. Це компанії, які регулярно діляться своїм прибутком з інвесторами, розмір якого збільшується у довгостроковій перспективі. Такою компанією є, наприклад, Coca-Cola.

інвестування у фондовий ринок

На українській фондовій біржі такі приклади знайти складно, хоча є компанії, які можуть похвалитися регулярною виплатою дивідендів.

Як почати інвестувати у криптовалюти

Так багато говорять про криптовалюти, це не випадкова чи тимчасова примха. Адже йдеться про тренд, який зачіпає весь світ. Інвестувати в такий спосіб заробітку просто вигідно, якщо розраховувати на великий прибуток. Перш ніж це станеться, однак ви повинні пам’ятати, що спочатку варто інвестувати власні гроші. Проте, не всі переконані у можливості отримання додаткових грошей.

Кожен має вільний вибір, а самі криптовалютні рішення будуть доступні ще довгі роки.

Так що у вас достатньо часу, щоб прийняти правильне рішення. Найголовніше, робити все це легально та безпечно. Якщо ви не хочете інвестувати в біткойн, ви можете вибрати будь-яку іншу криптовалюту. Є багато різних варіантів інвестицій на вибір.

Ви не повинні боятися втратити гроші, оскільки ринок криптовалют не такий ризикований, як інвестиції у фондовий ринок.

Деякі криптовалюти з’явилися на ринку відносно нещодавно. Цікаво, що кілька нових рішень були запроваджені приватними особами, сподіваючись на легкий прибуток та розповсюдження конкретної валюти. На жаль, це не завжди було можливим. Сьогодні небагато з компаній, що підтримують системи блокчейн, визнані такими, що впроваджують або покращують сучасні технології.

як інвестувати у криптовалюту

Біткойн був першим рішенням такого типу, доступним на ринку, але з 2009 року пройшло багато часу, і криптовалюти теж мали змінитися.

Цікаво, що до сьогоднішнього дня ми, ймовірно, знаходили б нові криптовалютні системи, які не такі пізнавані, як старі системи. Ймовірно, більший відсоток з них ніколи не досягне того впливу та потенціалу, які має Біткойн, але це нічого не змінює.

Правильний курс

Варто пам’ятати, що технологія Біткойн постійно розвивається і все йде в правильному напрямку. Сила криптовалют у їхній загальнодоступності. Майбутні інвестори, поза сумнівом, отримають багато інших переваг, тому не дивно, що така діяльність так охоче використовується. Цифрова безпека сьогодні набагато вища, ніж коли криптовалюти дебютували на ринку. Це одна з причин, через яку інвестування в таку віртуальну валюту є абсолютно безпечним.

Якщо ви хочете інвестувати в будь-яку криптовалюту, ви повинні зосередитись на зборі якомога більшої кількості інформації. Це може бути дуже корисним у цьому випадку. Зрештою, йдеться про влучення в обрану інвестицію. Ви не можете вибрати будь-яку інвестицію, не замислюючись про мету такої дії.

Це було б дуже нерозумно з вашого боку, особливо якщо ви не хочете втратити вкладені гроші. Не варто так ризикувати, навіщо якщо можна розумно інвестувати і заробляти на цьому. Звичайно, варто стежити за звітами так званого white paper. Вони можуть дати багато інформації про цю криптовалюту. Варто звернути увагу на історію загальних цін, завдяки якій легко відстежувати поточні тенденції на ринку криптовалют.

Якщо ви хочете діяти мудро і виразно обережно, то ніколи не повинні вкладати всі наявні готівки тільки в одну валюту. Слід вміти диверсифікувати наявні у вас інвестиції. Це дозволить вам уникнути великих втрат грошей у разі втраченої інвестиції. Ви завжди повинні використовувати авторитетні компанії, які торгують криптовалютами, тоді ви нічого не втратите у своїй роботі.

Як стати успішним інвестором?

Видів інвестування на сьогоднішній день існує безліч. Тому дуже важливо якомога раніше зрозуміти, чого саме ви хочете. І тільки тоді слід вкладати свій капітал будь-куди так, щоб він працював тільки на вас і приносив дохід. При цьому ніколи не варто забувати про те, що інвестиції зовсім не є азартною грою, особливо якщо ви починаєте в цій справі розбиратися. Звичайно, можна знайти деякі подібності, але тільки в тому випадку, якщо ви інвестуєте наосліп.

як стати успішним інвестором

Першочерговим завданням інвестора є здійснення аналізу тієї галузі, інвестувати в яку він хоче. І якщо ж такий аналіз покаже, що інвестування не приноситиме прибуток, то від нього краще відмовитися і пошукати інший варіант. Хоча навіть за найретельнішого аналізу певний рівень ризику залишається. Хоча є у цьому й позитивні сторони. Наприклад, втратити свій внесок повністю, якщо інвестувати з обережністю практично неможливо. Якщо ж віддати перевагу високоприбутковим інвестиціям, це найімовірніший результат.

Щоб стати успішним інвестором, розпочинати навчання слід сьогодні і зараз. Спробуйте щодня приділяти хоча б півгодини здобуттю нових знань та досвіду у цій сфері і зовсім скоро ви помітите прогрес. Якщо ж нічого не робити, то і хорошим інвестором стати точно не вийде.

Якщо ви інвестувати вже почали, тоді обов’язково ведіть фінансову статистику. Саме вона допоможе вам визначити, куди саме і в якому напрямку ви їдете. Інакше доведеться робити кроки просто навпомацки та удачу. А розуміти, що сьогодні вигідно для вас дуже важливо.

Щоб не втратити ентузіазм на шляху до мети, спробуйте оточити себе однодумцями. Адже якщо всі навколо будуть стверджувати, що ви не робите нічого корисного, то рано чи пізно ви точно також повірите в це. З цього моменту про успішні інвестиції може бути мови. А ось команда, яка підтримає ваші починання точно допоможе.

Які складнощі чекають інвесторів-початківців

Більшість вважає інвестування привабливим. Але в той же час воно має свої складнощі, що, у свою чергу, може стати проблемою для інвесторів-початківців. Новачки-інвестори, як правило, стикаються з такими труднощами, як:

Нестача коштів або їх відсутність. Виникає питання, яка кількість грошей взагалі потрібна для початку інвестиційної діяльності? 500 доларів, 100 доларів.

Нерозуміння основ інвестування, нестача інформації про те, як здійснюється даний процес. Як правило, новачки рідко задаються питаннями теорії та їх уривчасті знання не несуть відповідей на ключові питання «як інвестувати перспективні проекти, що приносять прибуток?», «за рахунок чого відбувається зростання вкладених грошей?»

Є невдалий досвід «інвестування», як правило, цим досвідом є вкладення коштів у різні фінансові піраміди, внаслідок чого інвестор-початківець боїться інвестувати куди-небудь.

Новачок прагне дуже швидко збагатитися.

Боязнь вкладати в будь-які кошти в умовах нестабільності та непередбачуваності економіки.

Побоювання втратити вкладені кошти – це, мабуть, основний пункт із вищеописаного.

В результаті, ці проблеми сприяють тому, що більшість новачків відкидають у бік ідеї інвестування, так і не почавши працювати в цьому напрямку.

Стереотипи в суспільстві, які навіяні старими поняттями та засадами на території колишніх соціалістичних країн, створили культ ненависті та зневаги до грошей та бізнесу зокрема. На жаль, цей факт залишає негативний відбиток у мисленні більшості сучасних людей.

Проте, сучасні тенденції у суспільстві дещо розширили рамки підходу до бізнесу та інвестування, що, своєю чергою, позитивно позначилося на матеріальному становищі багатьох людей. Безумовно, побудувати прибутковий бізнес і бути багатим – дуже важка праця, яка варта поваги.

Складаємо суму для інвестування

Ви мрієте стати інвестором, але ніяк не можете накопичити потрібну суму для початку прибуткового інвестування? Звичайно, далеко не завжди це питання вдається вирішити за кілька днів чи місяців. Але досить поставити собі за мету. А для цього потрібно просто навчитися відкладати певну суму від ваших щомісячних доходів.

яку суму інвестувати

По-перше, слід перерахувати сімейний бюджет. Якщо ж ви взагалі не вели раніше облік щомісячних покупок, то настав час такою справою зайнятися. Це дозволить вам через кілька місяців ретельно проаналізувати витрати і виділити ті з них, без яких ви могли б обійтися. Слід бути готовим до того, що таких речей може бути як мало, так і багато. І до деяких із них ви дуже звикли. Але якщо ви серйозно налаштовані, то у вас вийде. Щоб надати собі сили та оптимізму, можете порахувати, скільки саме грошей вдасться у вас заощадити. Можна тут навести класичний приклад із цигарками. У разі відмови від куріння щодня можна відкладати пристойну суму.

По-друге, досить просто відчути цінність грошей. Просто згадайте, як важко вам дістається та чи інша сума. Тоді вам захочеться витрачати її бездумно на всякі дрібниці.

По-третє, порахуйте, скільки коштує година вашої роботи. Зробити це досить легко, якщо поділити свою зарплату на суму годин, проведених на робочому місці. І коли ви будете купувати якусь річ, подумайте, чи варто вона дійсно тих годин або днів вашої праці. Виходить, що ви купуєте за свій час. Це теж чудовий спосіб позбутися непотрібних покупок.

І не забувайте відкладати гроші у «скарбничку» одразу після того, як отримали зарплату. Це дозволить вам не витрачати більше, ніж заплановано. Не обов’язково виділяти велику суму. Але зазвичай фахівці радять щомісяця відкладати десять-двадцять відсотків доходу, щоб швидко нагромадити потрібну суму і пізніше не турбуватися про гроші.

Висновок

Якщо ви вирішили усвідомлено зайнятися інвестуванням, то повинні розуміти, що це певним чином ваше життя змінить. Що ж потрібно зробити для того, щоб стати добрим інвестором? Про все по порядку.

Для початку вам слід визначитися зі своїми основними фінансовими цілями та продумати для себе, як їх можна досягти. Це дозволить вам намітити свій шлях на майбутнє та визначитись із сьогоденням. Але однієї глобальної фінансової мети мало.

Потрібно ще намітити кілька проміжних. Це дозволить вам не розслаблятися та постійно рухатися у потрібному напрямку. Також слід навчитися контролювати свої витрати вже першому етапі. Тоді ви можете підвищити фінансову дисципліну, і з’явитися більше грошей для інвестування, і, наприклад, почати вкладати в бінарні опціони.

Крім того, вам слід створити для себе фінансову «подушку безпеки», Потрібно усвідомити, що в житті можуть відбуватися різні події, що вимагають певних фінансових витрат від вас. І певний запас на такі витрати має бути. Найкраще спочатку сформувати його, а потім уже почати інвестувати.

Не варто постійно працювати тільки заради грошей. Думайте та працюйте на перспективу. Займайтеся тим, що вам справді подобається. І не забувайте про самоосвіту. На щастя, сьогодні у всіх є можливість відвідувати майстер-класи, тренінги, інтернет-курси, читати книги і так далі. При цьому обов’язково слід спілкуватися з однодумцями та розширювати свій світогляд.

Це дозволить вам дізнатися багато корисної, потрібної та нової інформації. Особливо важливим є спілкування з професіоналами у різних галузях. Це дасть вам не тільки нові знання, але й дозволить мати потрібні знайомства.

Намагайтеся навчитися бачити можливості з самого початку. Не ігноруйте їх та реалізовуйте відповідні. А ось помилок краще не боятися. Їх роблять усі. Головне бути готовим перенести їх та отримати безцінний досвід.

Як інвестувати в ПАММ-рахунки?
Що таке облігації простими словами та де їх купити
Як заробити новачкам на біржі Форекс

Залишити відповідь