Перейти до контенту

Як правильно розпланувати свій час

Грамотно розподілити свій час – значить, дати шанс собі на успішний день і досягнення успіху в житті. Жан Батіст Мольєр казав: «Хто виграв час, той виграв усі».

Раціонально розподіляти свій час дуже важливо, щоб дефіцит часу не заганяв вас весь час у глухий кут і не штовхав на прийняття погано продуманих рішень. Щоб час не здавався спочатку зайвим, а потім гарячково його не вистачало. Наведені нижче поради допоможуть вам порозумітися з часом і навчать обмежувати час зручними для вас рамками.

Як правильно розпланувати свій час

Складіть перелік ваших цілей та завдань на конкретний проміжок часу, обмеживши період, наприклад, рамками одного року. Вказуйте цілі з урахуванням ваших пріоритетів. Потім розширте цей список описом завдань, реалізація яких життєво необхідна досягнення цих цілей, і навіть способів їх здійснення.

Встановлюйте певні терміни для виконання поставлених завдань або досягнення цілей. Повний перелік справ, що чекають на вас з встановленими термінами, допоможе вам позбутися безглуздої витрати часу на обмірковування ваших майбутніх планів і тих дій, які необхідно виконати, щоб цього досягти.

Вказуйте терміни з урахуванням виконання завдань, без урахування тимчасових витрат. Не поспішайте, ретельно все продумайте, під час цієї роботи ви обов’язково виявите щось зайве, не особливо важливе для вас.

Складайте денний план. Вказуйте в ньому час, необхідний на виконання тієї чи іншої справи, відповідно до ваших цілей та завдань. Не заглиблюйтеся в скрупульозну деталізацію, формуйте завдання стратегічно, без урахування необхідних досягнення вашої мети докладних кроків.

Список цілей та завдань протягом дня має постійно бути у вас під рукою. Загальний та денний план дій повинні бути наочними, щоб кинувши один швидкий погляд, ви змогли побачити перед собою ясну картину завдань-цілей та, володіючи необхідною інформацією, поводилися в тонусі. План може бути в щоденнику, на столі, в рамочці – не важливо, головне – він повинен бути під рукою.

Коригуйте свій стратегічний перелік цілей та завдань відповідно до реального виконання денних планів. Якщо раптом виявиться, що ви склали ідеальний план, але вказані в ньому терміни вимагають від вас надмірних зусиль і поки що вам не під силу, заганяючи вас у стресовий стан, виправте ваші плани відповідно до вашої реальної працездатності та стану на поточний момент часу.

Знайдіть час, щоб проаналізувати хід виконання поставлених завдань та досягнення цілей, а заодно і проблем, що перешкоджають їхній нормальній реалізації.

Якщо ви займаєтеся певною справою, не поринайте подумки в майбутні плани, прокручування ситуацій і т.д. Виділіть конкретний час протягом дня на «розмову із собою». Виявивши, що ваші думки розбігаються за іншими напрямками, відразу і без жалю примусово перемикайтеся на виконання запланованих завдань. Думайте про ваші цілі та малюйте в голові позитивну картину результатів їх досягнення.

Знаходьте час для відпочинку. Увімкніть у план запланованих справ час для відпочинку. Це дозволить вам розслабитися, відпочити та зарядитись енергією для наступного успішного дня.

Щоб не загнати себе як кінь, не шкодуйте часу на види відпочинку, які сприяють максимальному відновленню ваших сил. Це може бути читання гостросюжетної книги, перегляд цікавої телевізійної передачі, прогулянка у лісі, зустріч із друзями або заняття спортом.

Вигідна пропозиція як готовий бізнес

Заробіток у декретній відпустці

Закордонна нерухомість – особливості інвестицій