Перейти к содержанию

Як правильно закрити кредит

Сьогодні спостерігається досить дивовижна закономірність – кредити у країні простіше отримати, ніж закрити. Адже остання процедура вимагає від вас граничної уважності та недовіри до банків. Досить поширеними є випадки, коли після оплати вже останнього платежу, десь на рахунку у вас «випадково» завалялася буквально копійчане прострочення. Вас про неї, звичайно, ніхто не збирався попереджати. А через кілька років вона перетворилася на величезний сюрприз, буквально.

Як правильно закривати кредит

Переоцінювати банківську структуру не варто. Краще вживати всіх заходів самостійно. Інакше ці самі копійки в майбутньому стануть тією сумою грошей, яка перетворить вас на злісного неплатника з благонадійного позичальника.

А це може призвести до того, що вас внесуть до бази бюро кредитних історій із чудовою позначкою – «Грошей не давати».

Головним запобіжним заходом при виплаті кредиту є закриття рахунку. Тобто одразу після останнього платежу ви маєте приїхати до банку та переконатися, що додаткові рахунки на ваше ім’я не відкривалися, а кредитний уже закрили. Не відкладайте цю справу на невизначений термін, адже банківські відсотки тільки зростатимуть. Не зайвим і написати там заяву про закриття рахунків, які якимось чином можуть ставитися до кредиту. Копію цієї заяви слід залишити собі.

Важливим кроком є ​​отримання банку довідки про те, що ви закрили кредит. Але це ще не все. Дуже важливо перевірити такий папірець на правильність написання. У ній мають бути вказані всі ваші дані, реквізити, все має бути проштамповано та завірено. На жаль, така довідка є платною, але обійдеться вона вам точно дешевше, ніж виплата відсотків за кілька років у разі якоїсь плутанини.

Якщо ви брали споживчий кредит, то можете закінчити. Якщо ж у вас був кредит під заставу майна, то обов’язково простежте і за тим, щоб банк ваш актив під цієї застави вивів. Хоча якщо ви маєте всі перераховані вище документи, можете це зробити навіть без банку.

Як отримати кредит у часного інвестора?

Що таке кредитна історія, і де її подивитись?

Комментарии 2

Добавить комментарий