Перейти до контенту

Як пройти співбесіду на роботу

Заглянемо правді в очі, співбесіда при прийомі на роботу так само весело, як ходити гарячим вугіллям без будь-яких навичок. Спроби продемонструвати свої таланти та навички групі незнайомців, зазвичай за короткий час та на чужій території, зовсім неприродний вчинок. Тим не менш, щоб дійсно отримати роботу доводиться вирішувати цю головоломку. Хороше інтерв’ю – це три принципи: підготовка, презентація та позитивне мислення.

Всі інтерв’ю в основному складаються з одного і того ж пекельного матеріалу так що почнемо із запровадженням.

Як тільки увійшовши в цю кімнату жахів, відому як кімната для інтерв’ю, всі опиняються на самоті і немає впевненості, що все сказане чи зроблене правильні речі. Чим сильніше спроби розслабитися, тим більше відчуття хвилювання. Просте побудова зв’язкових речень здається одним із подвигів Геракла. Відчуття, що в кімнаті нестерпно жарко, а в роті незвичайно сухо, тому язик опухає, перекриваючи доступ кисню до мозку. Паніка охоплює все тіло. І коли готовий вже розвернутися і бігти з цього кошмару, люб’язний інтерв’юер простягає вам дружню руку і вітає вас. Що ж далі?

Як пройти співбесіду на роботу

Не варто боятися. Подання не повинні бути бентежливими, тривожними або сльозливими. Знайомство може бути легким та веселим. Просто потрібно підходити до справи спокійно та логічно. Зупиніться та подумайте про це на мить. Зустріч із кимось уперше; це чистий аркуш, можливість написати свій власний квиток без будь-яких упереджень. Все, що потрібно зробити, це вчасно прибути, елегантно одягтися і бути собою. Що може бути простішим? Щоб зміцнити впевненість у собі, завжди можна попрактикуватися в уявленні перед дзеркалом у ванній, перш ніж приходити на співбесіду.

Після того, як успішно пройшли вступну частину співбесіди, наступне велике завдання – розібратися з пропозицією прохолодних напоїв. Щось настільки ж невинне, як чашка чаю чи кави, може завдати шкоди під час інтерв’ю. Завжди слід уникати необхідності жонглювати гарячими рідинами у тонких пластикових стаканчиках, переконуючи незнайомця у своїх маркетингових знаннях чи діловій хватці. Гучне хлюпання або ковтання не викличе симпатії до інтерв’юера, у той час як розплеск гарячого шоколаду на діловий костюм – це груба помилка, від якої небагато кандидатів можуть легко оговтатися. І якщо виявиться, що страх і занепокоєння зробили рот сухим, просто попросіть склянку води.

На думку деяких видатних психологів, що вивчають подібні речі, перші кілька хвилин будь-якого інтерв’ю мають вирішальне значення визначення остаточного результату. Здається, перше враження справді має значення. Після того, як відбіркові змагання закінчено, настав час переходити до головної події. На цьому етапі гри або буде почуття повної впевненості, або відчайдушність.

Що б не трапилося, треба зосередитися на поставленому завданні. 105 секунд – це все, що потрібно, щоб справити правильне враження.

Головне – не панікувати. Якщо правильно підготуватись, то мало шансів щось піде не так. Потрібно точно знати, які питання ставити, що казати і коли це казати. Намагайтеся передбачити питання, які може поставити інтерв’юер, і приготувати свої відповіді. Але слід пам’ятати, перш ніж відповісти, необхідно витримувати невелику паузу. Виглядає більш природно. Робити виклад ясним, послідовним, позитивним, коротким та простим; тоді шанси помилитися прагнуть нуля. І головне не відволікатися та не відхилятися від курсу.

Які б не були сумніви — це звичайна співбесіда, а не тортури із пристрастю. Інтерв’юери – не моторошні монстри. Це звичайні люди, котрі роблять складну роботу. Якщо інтерв’юер ухвалить неправильне рішення, згодом постраждають обидві сторони. Найкраще, що можна зробити – це довіритися досвіду інтерв’юерів. Наприкінці всіх цих мук, сказавши і зробивши все правильно, все одно можна отримати роботу. Іноді життя непостійне. У такому разі постарайтеся отримати позитивні відгуки про свою техніку співбесіди та рухайтеся далі.

Зазвичай, коли починає з’являтися почуття налагодження порозуміння з інтерв’юером, і що весь болісний процес раптово добігає кінця не потрібно починати розслаблятися. Наприкінці інтерв’ю великий шанс зіткнутися із найбільшою проблемою. У міру того, як рівень впевненості зростає, виникає спокуса послабити пильність та відволіктися від своєї первісної стратегії співбесіди.

Опирайтеся цьому пориву. Технічно це називається ейфорією наприкінці співбесіди, потрібно боротися з бажанням сказати щось дотепне або пожартувати. У п’янкому розрідженому повітрі знову впевненості велика ймовірність, що такі дії будуть витлумачені як жвавість або навіть грубість. Не варто повторювати помилки багатьох. Намагайтеся боротися зі своїми спонуканнями і тримати язик за зубами, не ставлячи прямого питання.

Можливо, це не той грандіозний фінал, який представлявся чи був відрепетований, але набагато безпечніший закінчити інтерв’ю подякою, посмішкою та ніжним нагадуванням ваших контактних даних. Перш ніж стати, щоб піти. Тепер все, що залишається зробити, це акуратно вибратися звідти. Небезпеки всюди, і якщо спіткнутися про кошик, перекинути журнальний столик або вирвати телефонний шнур з розетки, то це не додасть позитивної емоції. Грайте за правилами, і, пройшовши співбесіди, робота буде в кишені.

Чому хочеться весь час їсти – 12 причин

Як можна заробляти на плюшевих букетах

Бізнес з доставки продуктів