Перейти до контенту

Як стати оратором: корисна інформація

«Поетами народжуються, а ораторами стають!» – наскільки правдивий цей афоризм.

Якщо вам доводиться вчитися в університеті або просто тримати слово перед колегами, то, можливо, ви й запитували: Як стати оратором? Повинен визнати знайти по-справжньому інформацію на цю тему не дуже те й легко.

Є книги популярних письменників, які дають практичні поради щодо цього, але не завжди це те, що хотілося б почути.

Як стати оратором

Розглянемо зараз деякі практичні поради того, як стати вправним оратором.

Перше, з чого варто почати – це з вашої техніки читання. Як ви читаєте? Чи намагаєтесь парадувати інтонацію персонажів? У читанні також важливо навчитися робити паузи біля знаків пунктуації.

Якщо навчитеся читати швидко і з розстановкою – це буде великим досягненням в оволодінні ораторським мистецтвом. Коли закінчите з цим кроком, можете переходити до наступного.

Якщо вам потрібно виступати з доповіддю чи промовою, то одразу візьміть собі за правило – не записувати мова цілком! Виступ за планом – ключ до ефектного виступу, що запам’ятовується.

Для порівняння, подумайте про своє повсякденне життя. У звичайних розмовах з друзями та родичами ви поводитеся природно.

Якщо вам потрібно про щось розповісти, то ви не записуєте цю інформацію повністю на аркуш паперу. Щоб досягти такого результату, виступаючи з доповіддю, необхідно записати лише головні думки.

Перед тим як готувати свій виступ, подумайте: У чому цінність матеріалу, який я хочу піднести? Чому моїм слухачам це потрібно почути?

Під час підготовки копіюйте матеріал в окремий документ. Завдяки цьому ви можете створити потрібний текст. Не беріться за підготовку відразу всієї доповіді. Розбийте його на кілька частин. Таким чином, ви отримаєте багато маленьких доповідей.

Виходьте з того, скільки буде часу. Щоб вас поважали як доповідача, потрібно, щоб у вас було що сказати, але в той же час, щоб ви не затягували ваш виступ.

Попрацюйте над тим, як ви кажете. Відпрацюйте інтонацію. Людське мовлення вимірюється трьома основними параметрами: швидкість мови, темп і тон голосу.

Навчіться володіти цими трьома можливостями свого голосу. Нехай мікрофон буде на відстані приблизно 15-18 сантиметрів від рота. Це забезпечить чудове звучання.

Якщо мікрофону немає, то кажіть досить голосно, щоб вас чули. Потренуйтеся в цьому будинку. Якщо говорити про темп і тон голосу, то на них теж важливо звернути увагу.

Якщо ви не мінятимете тон голосу, то ваша мова виглядатиме одноманітно і нудно. Якщо не регулюватимете темп свого голосу, то іншим може здатися, що вам самому не цікаво те, що ви кажете. Так ви теж не зможете надихнути слухачів.

Також, щоб стати добрим оратором, необхідно скористатися порівняннями. Порівнюйте незрозумілі людині речі з тим, що вона вже знає. Це можна зробити на прикладі тварин, рослин, справ, якими ми займаємось щодня.

Подумайте, які приклади та порівняння найбільше ближче слухачам і використовуйте їх. Чи варто говорити, що спосіб піднесення буде відрізнятись, якщо ви виступаєте перед сільськими жителями або перед залом учених.

Якщо в майбутньому у вас ще багато виступів і доповідей, то ведіть архів за тією тематикою, яка вам необхідна. До такого архіву можна підшивати результати ваших досліджень. Можна також мати електронну версію такого архіву, але не забувайте постійно робити її резервні копії.

Застосовуючи ці кілька порад, ви значно просунетеся в освоєнні ораторської майстерності. І ніколи не думайте, що це вам не під силу!

Як відучити співробітників спізнюватися

Як продуктивно провести свої вихідні

Як правильно брати інтерв’ю

Коментарі 1

Залишити відповідь