Перейти до контенту

Як стати шалено продуктивним

Люди діляться на два види: зайняті та продуктивні. Перші постійно працюють, вони не вистачає часу ні на що. При цьому вони дуже часто тупцюють на місці і не розуміють, куди йде їхнє життя.

Цій людській поведінці є альтернатива – стати продуктивною людиною. У нього більше вільного часу, щохвилини такі люди витрачають із максимальною ефективністю. В результаті вони заробляють більше, відпочивають більше та живуть щасливим життям.

Кожна людина може сама підвищити свою продуктивність.

Як стати шалено продуктивним

Не обов’язково занурюватися у прірви своєї свідомості та досконально вивчати психоаналіз. Також не потрібно і купувати дорогі книги, довго шукати інформацію. Усі способи покращення продуктивності легкі.

Найголовніше – діяти постійно. Краще робити маленькі кроки, але не забувати про них, тоді за кілька місяців можна буде побачити грандіозний результат.

Зосередитись на тому, що дійсно важливо

Більшість людей фокусується лише на термінових справах, а важливі лишають на потім. Насамперед необхідно провести ревізію та визначити, які стоять цілі на наступний рік та місяць. Після цього кожне завдання розписується днями. Все це формується до списку справ, які поділяються за пріоритетами на важливі та термінові та важливі, але нетермінові.

Докладніше схема поділу задач описується в матриці пріоритетів Ейзенхауера. Усі необхідні завдання діляться на 4 категорії:

  • • важливі та термінові;
  • • важливі та нетермінові;
  • • неважливі та термінові;
  • • неважливі та нетермінові.

Експерти рекомендують виділяти щонайменше години на важливі нестрокові справи, які мають цінність для людини. У книгах з тайм-менеджменту рекомендують виділяти першу годину вранці на вирішення найважливіших завдань, які не вимагають терміновості.

Під час робочого дня навалюються нові проблеми, які потрібно терміново вирішувати, а вранці – ідеальний час подумати, куди рухатись і що для цього робити. Почати можна з малого, просто дорогою працювати зайнятися плануванням важливих, але нестрокових завдань.

Вимкнути телефон

Ще один прийом, який дозволяє зберегти час і стати продуктивним – відключити інтернет та всілякі повідомлення під час роботи. Експерти тайм-менеджменту рекомендують працювати відрізками по 25 хвилин, коли все вимикається і людина концентрується лише на 1 задачі.

Наступний рівень – користуватися смартфоном та інтернетом лише годину на день.
Найпродуктивніші люди обирають повністю відмовитися від соціальних мереж та месенджерів. Але цей вибір – особиста справа кожного. У соцмережах є потенціал, якщо ними навчитися правильно користуватися і ставити конкретне завдання, коли включається смартфон, то життя стане простішим, продуктивнішим і приємнішим.

Перфекціонізм

Це одна з головних проблем, з якою стикається сучасне людство. Бажання зробити все ідеально ніколи нікуди не наводить. Всі найбагатші люди світу поспішають запустити проект, а потім думати над деталями. Ось кілька варіантів, як перестати бути перфекціоністом.

1. Запускати сирий продукт, а чи не відкладати все потім. Краще докрутити потім, а не чекати до останнього.
2. Запам’ятати, що ідеального часу ніколи не буде. Єдиний найкращий момент щось зробити – прямо зараз.
3. Головне у будь-якій справі – вибратися на вершину піраміди та перемогти конкурентів. А це не зробити, якщо постійно відкладати.

Інвестиції

Важливим кроком на шляху до продуктивності є економія не лише часу, а й грошей. Це довгий шлях, який не можна помістити на один аркуш друкованого тексту. Неможливо власним трудом заробити багато, тому необхідно навчитися інвестувати власні кошти.

Можна почати відкладати по 10% заробленого і вивчити тільки ту нішу, в якій можна назвати себе експертом.

Почати прямо зараз

Найголовніший пункт із усіх цих правил – почати прямо зараз. Необхідно взяти аркуш паперу з ручкою, або відкрити органайзер на ПК або смартфоні та написати першу дію, яка буде зроблена для того, щоб стати продуктивною.

Але перед цим варто чесно відповісти на питання: «Навіщо мені ставати продуктивним?» Тільки справжні цілі та бажання, які знайдуть відгук у серці, допоможуть зробити своє життя якіснішим. Інакше знову знову повернеться на свої місця.

Чому сайт не індексується пошуковою системою

Чи варто вибирати віддалену роботу у сфері IT

Який вибрати варіант овочевого бізнесу