У цій статті ви дізнаєтесь відповідь на питання, яке все більше й більше українців задають собі – як врятувати свої гроші за сучасної інфляції, яка досягає 14%,. Люди шукають відповіді на це питання, бо бояться втратити всі свої заощадження.
У статті наведено рекомендації професійних фінансистів, які вжити конкретні заходи, щоб захистити свій капітал. Ці рекомендації, безперечно, допоможуть кожному українцю прийняти правильне рішення. Проте треба розуміти, що це не інвестиційні рекомендації, а лише суб’єктивна думка людей, які не можуть гарантувати становище на економічному ринку України.
Як за умов війни українцям захистити свої заощадження від інфляції
Що таке інфляція? Це зростання цін на товари і, отже, зниження купівельної спроможності грошей. Інфляція означає, що люди зможуть купити менше товарів ніж раніше, за ті самі гроші.
Експерти рекомендують такі способи боротьби з інфляцією:
- Зменшуйте свої заощадження готівкою та на депозити у гривнях.
- По можливості, підвищуйте свій дохід.
- Тримайте свої заощадження в іноземній валюті.
- Купуйте казначейські облігації з індексом інфляції;
- Інвестуйте в криптовалюту.
- Інвестуйте свої заощадження в дорогоцінні метали.
Скорочуйте свої заощадження готівкою та на депозиті у гривнях
У звичайний час найпопулярнішим способом заощадження грошей були ощадні рахунки та банківські депозити. Задовго до війни уряд вирішив знизити відсоткові ставки за депозитами до 5% – 7% Це стимулювало кредитну діяльність, але водночас призвело до різкого зниження відсоткових ставок за депозитами.
Зберігати гривні на депозиті під 6% та готівкою при інфляції 14% стало невигідно та навіть збитково. Гроші на рахунках почали знецінюватися через інфляцію.
Більшість фахівців рекомендують зменшувати заощадження у національній валюті. Звичайно, не йдеться про те, щоб позбутися її взагалі. Завжди корисно мати при собі готівку на випадок, якщо вийде банкомат з ладу або на випадок інших непередбачених ситуацій.
Намагайтеся збільшувати сімейний дохід
За часів високої інфляції та падіння економічного зростання необхідно шукати джерела додаткової роботи.
Це особливо складний період для підприємців. Без зміни цінової, кадрової та ощадної політики справа може закінчитися стагнацією або навіть закриттям бізнесу.
Зберігайте свої заощадження в іноземній валюті
Іноземна валюта допомагає захистити заощадження від інфляції. Зберігання своїх заощаджень у доларах, євро чи китайських юанях може ефективно захистити гроші від інфляції.
Час купівлі валюти наразі має ключове значення. Купівля валюти на піку її вартості, коли вона б’є цінові рекорди – це не найкращий варіант. Ну якщо тільки в крайньому випадку, коли загрожує обвал гривні.
Купуйте казначейські облігації з індексом інфляції
Облігації, прив’язані до інфляції – це не що інше, як позика грошей державі, яка поверне їх вам у певний момент часу, сплачуючи відсотки під час гасіння облігації.
Професіонали радять не купувати державних облігацій з фіксованою процентною ставкою. Бо, чим довший термін погашення, тим більші втрати. Це пов’язано з тим, що при зростанні інфляції, відсоткова ставка залишається на постійному рівні, що призведе до скорочення заощаджень.
Інвестуйте у сировинні компанії
На запитання, у що інвестувати під час інфляції, експерти відповідають, що у сировину.
Найкраще у сировинні компанії, що займаються виробництвом продуктів харчування, промисловим добуванням металів, стратегічної та енергетичної сировини.
Щоб інвестувати в сировину, вам потрібен буде брокерський рахунок. До найпопулярніших брокерських компаній в Україні належать: «Фрідом Фінанс Україна» та «Freedom Finance Europe».
Інвестуйте заощадження в дорогоцінні метали
Вони, особливо золото, є одними з найпопулярніших форм забезпечення збереження капіталу під час кризи та інфляції. Хоча золото є безпечним засобом збереження заощаджень, але є й інші способи, щоб зберегти свій капітал.
Як вижити у кризу
У цій статті читач знайде відповідь на питання, як вижити в кризу звичайній людині. Щоправда, необхідно уточнити, хто така проста людина, це та, яка нічим особливим не виділяється, яка не має особливих унікальних знань. Або це та людина, яка заробляє середньостатистичну зарплату, і, яка живе в таких же умовах, як і решта людей. Відповідь на це питання дасть змогу отримати поради та рекомендацію, як вижити в кризу простому українцю.
Що мається на увазі під виразом «вижити в кризу». Як пояснюють експерти, це означає, що людина зберігає колишній стиль життя. А деякі заповзятливі люди намагаються збільшити свої доходи, незважаючи на складні умови життя. Адже в цей період закриваються багато малих підприємств, звільняються працівники, йде інфляція, і зростають ціни.
Але навіть у таких умовах є люди, яким все по барабану. Вони спокійно сидять удома і думають, що їх це не торкнеться. І через день, другий все закінчиться, і життя вирулить у своє русло. Проте, як свідчить досвід минулих років, воєнні кризи скоро не закінчуються. Принаймні найближчі кілька місяців.
А це означає, що багато працездатних людей втратять роботу і залишаться без засобів для існування.
Саме в кризу умови життя стають надважкими для людей. Тому кожна людина хоче отримати певні послуги або товари максимально вигідно, незалежно від того, чим вона займається. Вигідно для себе це означає, що дешевше, швидше і звичайно якісніше.
Насамперед потрібно зрозуміти одне дуже важливе правило, що в кризу виживає та людина, яка має цінність для інших людей, і яка свою цінність подає максимально вигідно для тих, хто цього потребує.
Звідси і виходить перша порада: виконуйте свою роботу якнайкраще.
Що це означає? Працювати як можна якісніше і якнайкраще, як для себе, так і для клієнтів, якщо ви працюєте безпосередньо з клієнтами або для роботодавця, якщо ви працюєте в наймі.
Не заощаджуйте на харчуванні: не купуйте дешеві продукти
Наступна порада, яка допоможе людині прожити під час кризи – це оптимізуйте свої витрати. Тому всі зайві витрати потрібно виключити та залишити лише ті, які необхідні для підтримання свого життя та життя сім’ї. Однак не доводьте цю справу до фанатизму і не заощаджуйте на якісних продуктах харчування.
Багато людей починають шукати магазини з дешевими продуктами, не розуміючи, що якщо вони дешеві, то значить з ними щось не так.
Адже виробник теж починає економити та свідомо порушує технологію виробництва своєї продукції. А це призводить до погіршення якості виробленого товару.
Звідси починається снігова куля погіршення якості життя. Неякісна сировина, що призводить до того, що виготовляється неякісний товар, це знижує ціну, і люди вживають дешевий товар, який підриває їх здоров’я. А це приводить до того, що зростають витрати на ліки, і виходить, що немає економії, а навпаки, підвищуються витрати, тому що ліки дуже дорогі.
Створіть подушки фінансової безпеки
Порахуйте скільки ви витрачаєте щомісяця і помножте цю суму на 6, щоб вистачило на півроку проживання. Ці гроші стануть у нагоді у разі втрати роботи.
Займіться фізкультурою для здоров’я
Саме заняття фізкультурою допомагають людині вийти з негативу, а це дуже важливо під час кризи. Адже багато людей у цей час впадають у паніку, через це не мислять здоровим глуздом і приймають не раціональні рішення. Що згодом призводить до необдуманих вчинків до дурних витрат, що посилює їхню важку ситуацію.
Також систематичні заняття фізкультурою формують у людей дисципліну та регулярність, а це ще одна позитивна риса характеру, яка розвинена у всіх успішних людей.
Висновки
Таким чином, використовуючи рекомендовані в статті способи зберігання грошей під час кризи та галопуючої інфляції, можна мінімізувати втрату коштів.
Що значно краще, ніж тримати гроші вдома та щодня спостерігати, як вони знецінюються.
Інвестування для початківців – як почати інвестувати?
Тайм-менеджмент – інструмент успішного інвестора
Дорогий годинник як інвестиція в майбутнє