Перейти до контенту

Як українцю захистити від інфляції свої заощадження

У цій статті ви дізнаєтесь відповідь на питання, яке все більше й більше українців задають собі – як врятувати свої гроші за сучасної інфляції, яка досягає 14%,. Люди шукають відповіді на це питання, бо бояться втратити всі свої заощадження. У статті наведено рекомендації професійних фінансистів, які вжити конкретні заходи, щоб захистити свій капітал. Ці рекомендації, безперечно, допоможуть кожному українцю прийняти правильне рішення. Проте треба розуміти, що це не інвестиційні рекомендації, а лише суб’єктивна думка людей, які не можуть гарантувати становище на економічному ринку України.

Як за умов війни українцям захистити свої заощадження від інфляції

Як українцю захистити від інфляції свої заощадження

Що таке інфляція? Це зростання цін на товари і, отже, зниження купівельної спроможності грошей. Інфляція означає, що люди зможуть купити менше товарів ніж раніше, за ті самі гроші.

Експерти рекомендують такі способи боротьби з інфляцією:

  • Зменшуйте свої заощадження готівкою та на депозити у гривнях.
  • По можливості, підвищуйте свій дохід.
  • Тримайте свої заощадження в іноземній валюті.
  • Купуйте казначейські облігації з індексом інфляції;
  • Інвестуйте в криптовалюту.
  • Інвестуйте свої заощадження в дорогоцінні метали.

1.Скорочуйте свої заощадження готівкою та на депозиті у гривнях

У звичайний час найпопулярнішим способом заощадження грошей були ощадні рахунки та банківські депозити. Задовго до війни уряд вирішив знизити відсоткові ставки за депозитами до 5% – 7% Це стимулювало кредитну діяльність, але водночас призвело до різкого зниження відсоткових ставок за депозитами.

Зберігати гривні на депозиті під 6% та готівкою при інфляції 14% стало невигідно та навіть збитково. Гроші на рахунках почали знецінюватися через інфляцію.

Більшість фахівців рекомендують зменшувати заощадження у національній валюті. Звичайно, не йдеться про те, щоб позбутися її взагалі. Завжди корисно мати при собі готівку на випадок, якщо вийде банкомат з ладу або на випадок інших непередбачених ситуацій.

  1. Намагайтеся збільшувати сімейний дохід

За часів високої інфляції та падіння економічного зростання необхідно шукати джерела додаткової роботи.

Це особливо складний період для підприємців. Без зміни цінової, кадрової та ощадної політики справа може закінчитися стагнацією або навіть закриттям бізнесу.

  1. Зберігайте свої заощадження в іноземній валюті

Іноземна валюта допомагає захистити заощадження від інфляції. Зберігання своїх заощаджень у доларах, євро чи китайських юанях може ефективно захистити гроші від інфляції.

Час купівлі валюти наразі має ключове значення. Купівля валюти на піку її вартості, коли вона б’є цінові рекорди – це не найкращий варіант. Ну якщо тільки в крайньому випадку, коли загрожує обвал гривні.

  1. Купуйте казначейські облігації з індексом інфляції

Облігації, прив’язані до інфляції – це не що інше, як позика грошей державі, яка поверне їх вам у певний момент часу, сплачуючи відсотки під час гасіння облігації.

Професіонали радять не купувати державних облігацій з фіксованою процентною ставкою. Бо, чим довший термін погашення, тим більші втрати. Це пов’язано з тим, що при зростанні інфляції, відсоткова ставка залишається на постійному рівні, що призведе до скорочення заощаджень.

  1. Інвестуйте у сировинні компанії

На запитання, у що інвестувати під час інфляції, експерти відповідають, що у сировину.

Найкраще у сировинні компанії, що займаються виробництвом продуктів харчування, промисловим добуванням металів, стратегічної та енергетичної сировини.

Щоб інвестувати в сировину, вам потрібен буде брокерський рахунок. До найпопулярніших брокерських компаній в Україні належать: «Фрідом Фінанс Україна» та «Freedom Finance Europe».

  1. Інвестуйте заощадження в дорогоцінні метали

Вони, особливо золото, є одними з найпопулярніших форм забезпечення збереження капіталу під час кризи та інфляції. Хоча золото є безпечним засобом збереження заощаджень, але є й інші способи, щоб зберегти свій капітал.

Висновки

Таким чином, використовуючи рекомендовані в статті способи зберігання грошей під час кризи та галопуючої інфляції, можна мінімізувати втрату коштів.

 Що значно краще, ніж тримати гроші вдома та щодня спостерігати, як вони знецінюються.

Що необхідно знати про банківські кредити на житло

Як ухвалити правильне рішення при купівлі акцій

Закони успіху у бізнесі