Якщо розглядати бджільництво, як бізнес – воно приносить справді добрі гроші. Можна також виробляти такі продукти, як бджолина отрута, віск, маточне молоко і прополіс.
На сьогоднішній день існує безліч штучних замінників, які користуються популярністю. У цій сфері також бізнес досить перспективний. Якщо ви маєте знання та досвід у розведенні бджіл, вам буде легше вести бізнес.
Як відкрити бізнес з бджільництва? З чого почати?
Такий бізнес потребує великої праці. Рентабельність становить приблизно 15%. Якщо у вас алергія на пилок або мед, проводити час на пасіці категорично протипоказано. Сезон бджільництва становить близько півроку. Слід зазначити, що кожна пасіка приносить стабільний заробіток. Чому ви запитаєте? Перш ніж відкривати такий бізнес, зорієнтуйте свої цілі та плани. Поставте собі питання, чого саме ви хочете? Фахівці стверджують: для того, щоб бджільництво приносило гідні гроші, необхідно тримати в середньому понад 50 бджолиних сімей. У справжніх професіоналів близько 100–150.
Місце розташування пасіки
Ідеальне місце для розташування пасіки – звичайна суха ділянка. Дуже добре, якщо неподалік нього виростатимуть медоносні рослини. Найкраще, щоб коли відцвітуть одні, інші тільки починали. Це дозволить вам збирати мед більше часу. Висадіть рослини за два-три кілометри, які цвітимуть рано. Після довгої зими бджоли швидше «наберуться сил».
Якщо ви хочете відкрити пасіку на власній дачній ділянці, вона має бути огороджена великою огорожею. Вулики слід розмістити на другому поверсі будинку або помістити на горище. Також, слід своєчасно змінювати їх розташування, використовуючи спеціальну платформу. Практика бджолярів показує, що з однієї бджолиної сім’ї ви отримаєте близько десяти кілограмів меду за сезон. У середньому, 50 кг з однієї сім’ї, на фабриці, що переміщається.
Як відкрити бізнес з бджільництва: помилки бджоляра-початківця
Не слід відкривати пасіку близько з тваринницькими господарствами, оскільки бджоли можуть захворіти на паратиф та інші захворювання.
Неправильне місце для зведення пасіки – найпоширеніша помилка новачка. Через хвору екосистему бджоли стають небезпечними, відповідно, вироблені ними продукти будуть отруйними. Якщо ви не в змозі знайти відповідне місце, зверніться за допомогою до професіоналів, які не тільки допоможуть вам відшукати його, але й дадуть слушні поради, які в майбутньому вам знадобиться.
Після того, як ви визначилися з місцем пасіки, починається все найцікавіше: вибір бджіл та вулика. Тут багато нюансів, які потрібно знати.
Вам не обов’язково купувати новий вулик, можна купити б/у. Як правило, він обійдеться вам у рази дешевше. Придбати їх можна у професійних бджолярів, які продають бджоли разом із вуликами. Звичайно, за великого бажання ви можете самостійно зловити бджіл, але для цього необхідно вміти розставляти пастки, що досить складно для новачка.
Канали збуту
Безпосередньо прибуток до вас буде надходити від продажу. Ви повинні бути не тільки досвідченим майстром своєї справи, а й добрим продавцем. Як правило, половина покупців складає сусіди, знайомі та родичі. Слід придбати місце на ринку, щоб там продавати продукти бджільництва.
У процесі, ви повинні зрозуміти, ким є бізнесменом або бджоляром. Якщо все-таки бізнесменом, то найміть професіоналів для того, щоб вони робили якісний мед, а самі займіться продажем