Перейти до контенту

Як відкрити франшизу – поради початківцям франчайзі

Якщо ви після довгих роздумів все-таки прийняли рішення відкрити свій малий бізнес, але ще вагаєтесь, як правильно це зробити, щоб не прогоріти і не втратити всі свої з трудом накопичені гроші, то зверніться за порадою до експертів. А фахівці вам пояснять доступною мовою, що є дві можливості відкрити свою справу: створити малий бізнес з нуля, втіливши свою ідею в життя або вкласти гроші в франшизу.

Перший спосіб дуже ризиковий, але підходить тільки для тих, у кого немає грошей для початку бізнесу, і вони хочуть відкрити його з нуля без вкладення коштів.

Другий спосіб підходить тим підприємцям у кого є гроші для старту бізнесу, і кому подобається вже працюючий бізнес, що приносить дохід.

Якщо ви проаналізували свої можливості і все-таки вирішили купити франшизу, то ця стаття для вас, тут ви знайдете відповіді на свої питання.

Що таке франшиза?

Як відкрити франшизу

Припустимо, що якась людина дуже хоче відкрити свою справу, у неї навіть є гроші для старту, але її лякає ризик втрати фінанси, якщо справа піде не так через відсутність досвіду.

Майбутній підприємець розгублений, не знає, з чого почати: чи з пошуку ніші для бізнес-ідеї або з побудови бізнес-плану. Тим більше, що йому відомо, що практично 80% нових компаній в Україні закриваються протягом перших трьох років – вони просто не витримують конкуренції.

У цьому випадку експерти рекомендують новачкам убезпечити свій майбутній бізнес, уклавши договір з брендовою успішною компанією, ставши її франчайзі або якщо сказати простими словами – користувачем бренду.

Франшиза – це контракт, який власник брендової компанії згоден підписати з підприємцем.

В цьому випадку, навіть недосвідчений бізнесмен-новачок зможе створити свою справу скориставшись славою визнаного бренду, при цьому застрахувавши себе від ризиків.

Молода компанія новачка підприємця матиме логотип відомої української або іноземної брендової компанії, яка давно працює на споживчому ринку країни. Крім того, у підприємця буде технічна і правова підтримка відомих бізнес-спільнот і він на законних підставах зможе застосовувати всі розроблені ним стратегії і технології.

Якщо у вас недостатньо фінансових коштів для вкладення в створення свого малого бізнесу, але їх достатньо, щоб купити франшизу, то варто звернути увагу на цей спосіб створення бізнесу. Це допоможе вам вирішити проблему з грошима і з мінімальними витратами відкрити свою справу. Якщо вам вдасться купити пряму франшизу, то у вас буде можливість відкрити в цьому регіоні офіс.

Є кілька видів франчайзингу і у вас є вибір, щоб укласти контракт на вигідних умовах співпраці з франчайзером:

1). Стандартна франшиза – це такий вид співпраці з брендовою компанією, коли франчайзер опікується франчайзі-новаком. Цей вид франшизи прекрасно підходить для новачків, які роблять перші кроки в підприємницькій справі.

Власник бренду посторается підтримати новачка на кожному кроці його не впевненої ходьби при відкритті малого бізнесу, і запобіжить від помилок при дотриманні правил ведення бізнесу брендової компанії.

2). Безкоштовна франшиза – це вибір досвідчених інвесторів. Якщо ви підприємець зі стажем і вмієте добре вести бізнес, але хочете отримати ще один бізнес, який швидко розкрутиться на ринку, то цей вид співпраці для вас.

Тут працюють умовні правила для франчайзі, тому у підприємця є можливість самому володіти своєю справою.

3). Франшиза з обміном – це бізнес для тих підприємців, котрі вже ведуть свій бізнес, у них вже створена своя база постачальників але їм дуже важливо вчасно підбирати продукцію та обладнання.

Якщо підприємець господар, наприклад, виробничої компанії, наприклад, невеликої фабрики, то такий вид діяльності для нього кращий вибір.

4). На ринку успішно процвітає ще один вид франшизи – це бізнес під ключ. Таку підприємницьку діяльність дуже зручно вести, тому вона підходить для новачків підприємців. Ця франшиза дозволяє франчайзі швидко почати заробляти гроші і отримати хороший дохід.

Однак тут є одна проблема, що цей бізнес вимагає від підприємця новачка великих стартових вкладень. Фактично він купує готовий бізнес з усіма необхідними паперами і документами.

Перед підписанням договору франчайзингу необхідно уточнити, який вид франшизи ви купуєте. Також потрібно перевірити, чи всі договірні зобов’язання франчайзера включені в договір франшизи.

Резюме

Після укладення договору підприємець стає повноправним членом спільноти свого франчайзера і може сміливо користуватись усіма привілеями власника бізнесу.

Франчайзер надасть підприємцю свого фахівця або навіть команду фахівців, які будуть допомагати і консультувати його з усіх технологічних, юридичних та економічних питань.

Як заробити гроші за 5 хвилин

Як заробити 3000 гривень в день без вкладень

Як відкрити бізнес без грошей?