Ви знайшли собі місце роботи. І перший етап, який вам потрібно пройти – влитися у колектив. Адже на кожному підприємстві або в офісі є усталений колектив, який має свої особливості та правила.
В одних виходить без проблем влитися в колектив, інші ж не можуть адаптуватися, навіть докладаючи до цього зусиль.
Американські психологи встановили пряму залежність впливу відносин із колегами на продуктивність праці. Вважається, що найкращі результати показують ті колективи, у яких спостерігається конкуренція. Тільки це стосується тих співробітників, які легко влилися в колектив.
Психологи говорять про неуважність людей до своїх обов’язків, якщо вони починають переживати за оцінку їхньої діяльності оточуючими співробітниками. Крім того, це може негативно позначитися і на самопочутті.
Якщо у вас перший тиждень на новому робочому місці, то вам бажано бути м’якими та доброзичливими.
Коли будете йти на роботу, візьміть із собою щось смачненьке та запропонуйте колегам. Можна не робити це першого, другого дня. Так за цей час ви зможете відмітити чужі особливості та вгадати з вибором.
Крім того, вам потрібно уважно вислуховувати людину, яку поважають у колективі. Не варто соромитися звертатися з питаннями до досвідчених працівників. Тільки не будьте нав’язливими, не варто кожні 30 хвилин підходити із новою порцією питань.
Не варто прагнути сподобатися всім у колективі, це просто неможливо. Будьте веселі та радісні на робочому місці, нехай усмішка не сходить з вашого обличчя.
Якщо розмова на роботі йде в теми, цікаві для вас, то просто постарайтеся в ній не брати участі. Ви можете обмежитися професійними розмовами, а до душі поговорити зі своїми друзями та близькими людьми.
Не варто зациклюватися тільки на своєму відділі, можливо, ви знайдете колег, близьких вам за духом, в іншому відділі.
Буває, що певна думка в колективі про вас складається не найкращим чином, як би вам хотілося. І здавалося, що вже ніщо не зможе це змінити.
Однак якщо ви уникали колективу та його постійно цуралися, то вам буде достатньо показати свою включеність до подій, які переживає ваша організація та колектив зокрема. Поясніть колегам, що ваша нелюбов до масових заходів ніяк не проявляється до колективу та не позначається на вашій працездатності.
Щоб утвердити позитивну думку про себе, візьмися за будь-який обов’язок. Наприклад, з’їзд за квитками для всього колективу або допоможи прикрашати приміщення.
Неможливо у колективі подобатися всім, адже тут працюють різні люди. Виберіть у колективі кілька людей, близьких вам за духом, і постарайтеся потоваришувати з ними. І побачите, як вже за короткий час ви займете саме своє місце в поки що новому для вас колективі.
[…] Як влитись в новий колектив […]