Перейти к содержанию

Як вибрати та купити облігації?

Облігації є цінними паперами, які є документальним підтвердженням того, що ви передали кошти приватній або державній компанії. Також вони гарантують повернення цих коштів. Тобто приватна особа під час інвестування у облігації виступає кредитором. Воно позичає гроші на умовах, які обумовлені в цьому документі. Йдеться про процентну ставку, терміни повернення тощо.

Купівля облігацій – справа відповідальна. Це не купити жіночий джемпер. Перед цим слід вибрати, де саме це найкраще робити.

Для цього необхідно звернути увагу на деякі важливі параметри.

Як вибрати та купити облігації?

По-перше, прибутковість облігацій. Приємно, коли вона висока. Але надто висока процентна ставка має вас насторожити. Адже існує ймовірність, що емітент просто не зможе погасити відсотки за нею та заборгованість перед своїми кредиторами. А довести потім щось буде досить складно.

По-друге, ліквідність. Сьогодні на ринку проводиться з облігаціями багато операцій. Але чим їх більше, тим вищі у вас шанси у разі потреби продати придбані облігації за короткий термін.

По-третє, оферта. Йдеться про можливість здати свої облігації емітенту ще до терміну їхнього повного погашення. Така можливість є важливою тому, що дозволяє вам маневрувати в умовах, що змінюються. Адже якщо економічне становище країни похитнеться або ви знатимете, що скоро вартість паперів впаде з будь-яких причин, то зможете позбутися їх швидко навіть не на ринку.

По-четверте, надійність компанії. Емітенти бувають різні. Найбільш надійні і великі звуться «блакитні фішки». Хоча відсоткова дохідність при купівлі їх облігацій буде нижчою, ніж за рештою, але й ризики практично будуть відсутні. Саме таким компаніям першого ешелону радять спеціалісти віддавати гроші за облігації. Принаймні більшу їхню частину, незважаючи на не надто високий дохід.

Як стати успішним інвестором?

Бізнес на виготовленні рамок для фотографій

Бізнес план з виробництва піноблоків

Комментарии 1

Добавить комментарий