Перейти к содержанию

Як заробити гроші студенту

Студентські роки всім хороші — там і веселі історії, і походи в кафе і на дискотеку, і різні цікаві випадки, які потім переказуються все життя…

Тільки один момент псує всю картину – хронічний брак грошей. Особливо це стосується іногородніх студентів, які змушені жити у гуртожитку чи винаймати квартиру, годувати себе самостійно, платити за проїзд… А якщо ще й за навчання платити, то це стає взагалі величезною проблемою за сучасних цін.

Тому багато студентів не сподіваються на одну стипендію, яку, до речі, ще й платять далеко не всім і не скрізь, а намагаються знайти роботу чи хоча б підробіток. Це помітно полегшує життя у фінансовому плані, але ускладнює у моральному та фізичному – 24 години на добу ще ніхто не скасовував.

Отже, якими способами студент може заробляти гроші, не маючи ні досвіду, ні стажу, ні якихось спеціальних знань, крім шкільних чи початкових професійних?

Як заробити гроші студенту

Звичайно, доведеться братися за будь-яку роботу, яка тільки нагодиться. Можливість вибору за таких умов невелика. Студентів і беруть то здебільшого лише тому, що вони раді й невеликій зарплаті за таку роботу, за яку фахівець зажадав би у кілька разів більше.

Навіть якщо вдасться знайти якусь вакансію, доведеться якось поєднати роботу із заняттями. Особливо складно студентам-очникам, які займаються зранку. Деякі переводяться на заочне навчання, інші на вечірнє… Це залежить від характеру роботи у конкретному випадку.

Варіантів заробітку для студента багато. Звичайно, не всі вони добре оплачуються, але все ж таки помітно полегшують життя. Розглянемо кілька із них.

Якщо студент зможе знайти роботу за спеціальністю, хай навіть найнижчу, то йому пощастило. Мало того, що це допоможе йому у навчанні, але й після отримання диплома його можуть залишити на цьому місці лише на вищій посаді. Але так буває не завжди, скоріше як виняток.

Студент може дізнатися у самому навчальному закладі, чи не потрібен там, наприклад, гардеробник чи лаборант. Це було б зручно в плані економії на поїздках — в одне місце добиратися простіше та дешевше, ніж метатись по всьому місту.

Також студенти часто беруться за написання рефератів, курсових та інших подібних речей, природно, за гроші. Можна шукати клієнтів на молодших курсах або на своєму або працювати через надійні сайти. Також студент, який добре знається на предметі, може платно виконувати завдання для інших студентів або консультувати їх. Можна піти ще далі і пошукати роботу репетитора з предмета для якогось школяра.

Інші способи заробітку можуть бути не пов’язані з навчальною діяльністю – робота кур’єром, секретарем, продавцем-консультантом, барменом, вантажником, збирачем меблів, сторожем, офіціантом… Цей список можна продовжувати до нескінченності, і до нього увійдуть усі професії, де не потрібно спеціальних знань, або їх можна придбати швидко в процесі роботи.

Крім того, можна знайти роботу няні та стежити за чужими дітьми. Як варіант — доглядати інвалідів або людей похилого віку, які не можуть самі себе обслуговувати. Якщо є медичні знання, це відмінний і досить добре оплачуваний варіант. Але й відповідальність теж чимала! Деякі люди шукають тих, хто регулярно вигулюватиме їх собак – і за це готові платити.

Оператори мобільного зв’язку беруть студентів на роль консультантів. Якщо в місті є їхній офіс, можна сходити та дізнатися. Там важливі комунікабельність, вміння залагоджувати проблеми та гарна дикція.

Реклама – роздача рекламних листівок на вулиці або рекламування товару, іноді в костюмах… Можна просто розклеювати оголошення. Оплата, звичайно, не з великих, але…

Досить часто студенти знаходять роботу у різних кафешках, чайних, шашличних… Там багато варіантів – від офіціантів чи барменів до мийників посуду. Оплата непогана, крім того, офіціанти отримують добрі чайові, які іноді можуть подвоювати основну зарплатню.

Якщо студент має автомобіль і права, можна вважати, що з роботою йому пощастило.

Можна не тільки влаштуватися таксистом — наявність автомобіля часто лише вітається, а й зайнятися різними перевезеннями. Якщо прорекламувати свої послуги, клієнтів не важко буде знайти і серед інших студентів – когось терміново відвезти додому, іншому перевезти телевізор… Автомобіль завжди прогодує свого власника.

Досить часто студенти влаштовуються працювати в різні будівельні компанії. Там велика плинність кадрів, хоч і непогана оплата. Але йти туди можна тим, у кого хороше здоров’я та хто у добрій фізичній формі. Класти цеглини ж доводиться далеко не в санаторних умовах.

Ще варіант для фізично розвинених студентів – піти працювати вантажником. Оплата теж непогана, але робота в прямому значенні важка.

Деякі студенти ще на першому курсі проходять якісь швидкі курси та отримують спеціальність. Наприклад, курси перукарів можна пройти дуже швидко і недорого, але це дає чудову можливість влаштуватися на нормальну роботу із гарною зарплатою.

Подібнихкурсів дуже багато — вони є в будь-якому більш-менш пристойному місті і навіть у великих селах. Курси бухгалтерського обліку, користувача ПК, секретаря – референта… Вибрати можна за інтересами, але це відкриє добрі перспективи.

Якщо немає можливості знайти звичайну роботу, але є комп’ютер, можна заробляти гроші і через Інтернет. Це дозволить звести витрати до мінімуму, зате отримати більш гнучкий графік роботи у зручний час. Напевно, це був би найзручніший спосіб заробітку для студентів, але про нього не всі знають чи ставляться з недовірою.

Тим часом, за допомогою Інтернету студент може не лише продавати реферати.

Він може писати статті на теми, близькі до його майбутнього фаху. Якщо студент навчається на програміста чи дизайнера, йому просто сам Бог велів зайнятися створенням та дизайном сайтів чи інших програмних продуктів. Творчі люди не тільки можуть, а й зобов’язані освоїти Фотошоп — це принесе не лише користь у майбутньому, а й добрий дохід.

Для студента світ фрілансу – ідеальне місце для роботи. Крім того, так можна заробляти дуже пристойно, особливо з урахуванням молодості та прагнення нових знань.

Як бачимо, знайти роботу можна. Звісно, ​​якщо її шукати. У тих, хто не бажає нічого робити, завжди є виправдання – роботи немає, і студенту знайти її нереально. Просто треба перестати нити і відвернути ніс від «небажаної роботи», забути принцип — «багато грошей за мало роботи». Так, студент не має жодного досвіду, але щоб його здобути, треба з чогось почати, вірно?

6 звичок, які програмують на бідність

10 відмінностей між успішними та звичайними людьми

Як придумати чудову ідею для свого бізнесу

Комментарии 1

Добавить комментарий