Перейти до контенту

Як змінити свої звички та досягти успіху

Американський філософ Вілл Дюрант одного разу сказав: “Ми це те, що ми робимо постійно”. Тому ми, це насамперед наші звички. Ви коли-небудь замислювалися, як ви проводитимете ті дорогоцінні 24 години, які ви отримуєте щодня? Якщо ви читаєте цю статтю, то напевно ви про це замислювалися. Багато хто часто замислюється, як стати більш продуктивним та успішним у повсякденній діяльності.

Однак у більшості випадків люди зазнають невдачі. Люди не роблять багато тих справ, що вони самі собі намітили. Не говорячи вже про виконання списку бажань. Але чому це відбувається з багатьма людьми? Виявляється, хоч би скільки ви планували і не думали про свої цілі, якщо ваші звички не збігаються з ними, ви не досягнете їх.

Звички зароджуються у підсвідомості

Як змінити свої звички та досягти успіху

Нейробіологи погоджуються, що звички формуються насамперед у нашій підсвідомості. Вони активуються лімбічною системою мозку, яка також контролює наші емоції. Це означає, що ваш настрій опосередковано визначає, чим ви вирішите займатися у певний час дня, навіть не усвідомлюючи цього.

Ось приклад: ви їдете додому на годину пік. Якщо машина неподалік вас раптом перебудовується у ваш ряд, і ви в поганому настрої, то, швидше за все, ви розсердитеся і почнете сигналити водієві, навіть не усвідомлюючи, що робите.

Інший приклад: ви приходите додому втомленим після важкого робочого дня. Ви хочете компенсувати це почуття виснаження та розчарування, тому ви вирішуєте зробити набіг на холодильник і взяти великий шматок шоколадного торта (або чогось міцнішого), щоб отримати миттєву нагороду і «відчути себе краще».

Ви бачите, як емоції можуть вплинути на ваші звички?

Дозвольте дати ще одне цікаве уявлення про звички: рептильна частина мозку у поєднанні з лімбічною системою також запускає формування наших систем переконань. Отже, звички – це результат наших глибоких переконань.

Що це позначає?

Якщо в глибині душі ви вірите, що ви неефективні або погано навчаються, то ваша підсвідомість діятиме так, начебто вона слідувала вашій команді. Ви відмовитеся від того, що «не можете робити», і розвинете в собі звичку відкладати справи на потім.
Якщо, навпаки, ви глибоко вірите, що можете досягти певної мети, скажімо, ви хочете схуднути і дійсно вірите, що це можливо, то в результаті ви розвинете звички, які приведуть вас до вашої мети.

Знаючи це, що потрібно зробити, щоб зміцнити свій мозок та обміняти погані звички на добрі, які допоможуть вам у досягненні ваших цілей?

Розвивайте тверду віру у свою здатність досягати своїх цілей

Якщо ваша віра досить сильна, віра в те, що ви можете «здійснити це», то ваш мозок надсилатиме сигнали вашій лімбічній системі про те, що має статися далі. Наче наш внутрішній голос шепоче і творить чудеса через відкритий канал віри.

Будьте в курсі своєї поведінки та своїх дій

Якщо ви дійсно хочете пізнати себе, ви повинні дивитися на себе широко розплющеними очима. Без осуду спостерігайте, яка поведінка та емоції рухають вашими діями. Це звучить просто, але спочатку може бути складно.

Є така цитата, яку приписують Марку Твену «Людину легше обдурити, ніж переконати її, що вона обдурить». Насправді ця фраза однаково відноситься і до того, що ми робимо з собою, коли у нас розвиваються погані звички. Ми вважаємо за краще заперечувати їх або знаходити виправдання тому, чому ми не можемо їх змінити.

Але якщо ви звернете увагу і усвідомлюєте свої звички, ви отримаєте доступ до своєї внутрішньої сили, свого сприйняття і системи переконань, і після цього ви зможете змінити все, що захочете.

Почніть з мікро кроків

У своїй книзі The Little Book of Talent спортивний тренер і письменник Деніел Койл наголошує на важливості виконання та повторення невеликих кроків для досягнення найвищого рівня майстерності. Якщо ви вирішили вивчити мову, то не потрібно відкривати складний літературний роман. Так ви точно нічого не вивчите. Тому починайте із дрібних кроків.

Повторення – король

Повторення породжує стійкі звички. Якщо ви хочете змінити звичку, яка для вас марна, або навіть шкодить, то ви повинні свідомо постійно з нею боротися. Поки що ця звичка не відстане від вас.

Пам’ятайте: для виявлення шаблонів думок, поведінки та дій потрібні свідомі зусилля, але як тільки ви помітите та зміните певну межу, ви можете використати повторення та поступові кроки, щоб повністю змінити свої звички.

Полюбіть себе

Багато людей не пізнають себе. У світі, де ми перевантажені інформацією, складно утримувати увагу на речах, які справді важливі для нас.

Звички, які допомагають досягти ваших цілей, повинні переважати над усім іншим.

Якщо вам складно зрозуміти свої пріоритети, ви можете стати жертвою сторонніх думок, які завадять мислити ясно і впорядковано.

Отже, що робити? Для початку зробіть паузу. Потім подумайте, що робити далі. Намагайтесь робити ті речі, які дійсно мають для вас значення. Шукайте те, що надає вашому життю реальної цінності та сенсу, а потім виробляйте набір звичок, що підтримують цю діяльність.

Наприклад, ви любите природу? Вона надихає вас на чудовий настрій? Тоді сформуйте звичку проводити хоча б 30 хвилин на день у безпосередньому контакті з природою: гуляйте у парку, купайтеся в озері, або займайтеся садівництвом.
Життя треба прожити. А не прожити у в’язниці зі своїх поганих звичок. Не дозволяйте поганим звичкам обмежувати вашу особу. Замість цього, використовуйте свої звички як шлюз, щоб знайти себе і те, що робить ваше життя значущим і вартим.

Яка буває реклама в Інтернеті

Як відкрити бізнес з бджільництва

Хто такий – фрилансер