Як стверджують успішні бізнесмени для того, щоб бізнес приносив дохід, підприємець повинен не тільки чітко уявляти собі мету своєї підприємницької діяльності, способи і можливості її досягнення. Але найголовніше в цьому процесі – це вдало вибрати собі креативну ринкову нішу. Далі проаналізувати всі можливості і вибрати вузьку сферу діяльності майбутнього бізнесу зі стійким попитом і низькою пропозицією задоволення попиту. Успішний вибір ніші – це майбутнє вашої трудової діяльності. І, являє собою, активний процес задоволення цільових потреб людей цієї ніші, застосовуючи інноваційні способи і засоби досягнення успіху. Натомість підприємець отримає цільових покупців, готових платити гроші за товар або послугу.
Як вибрати сферу діяльності для початку бізнесу
Найпростіший спосіб знайти бізнес-ідею, яка матиме найкращі шанси на виживання і розвиток, — це спочатку знайти відповідну нішу. Тільки потім в цій ніші варто починати бізнес на основі конкретної ідеї – так рекомендують експерти.
Тому до пошуку бізнес-ідеї потрібно підходити з правильним настроєм. Підприємець повинен розуміти, що не існує такого поняття, як ідеальна бізнес-ідея, яка буде працювати в будь-який час, в будь-якому місці і у виконанні кожного, тому що не буває без ризикового бізнесу.
Йдеться про те, щоб полегшити пошук ідеї, яка підвищить шанси на створення своєї справи, якою сподобається керувати, щоб втілити в життя мрії і забезпечити собі засоби до існування.
Бізнес-ідея на основі інтересів
Відповівши на наступні питання, ви зробите перший крок до пошуку правильної ніші і бізнес-ідеї.
- чи є у вас захоплення, хобі або інтереси? Якщо є, то складіть список;
- що вам найбільше подобається робити? Запишіть кілька можливих сфер діяльності;
- про що ви любите постійно говорити? Запишіть улюблені теми розмов;
- що ви вмієте робити і постійно вчитеся і вдосконалюєтеся;
- про що ви найчастіше читаєте? Яка ваша улюблена тема книг і відео;
- як ви любите проводити час?
Бізнес-ідея, заснована на знаннях
Другий крок – визначте набуті знання та навички, які у вас є.
- в яких областях у вас є знання;
- що Ви знаєте на відмінно або хоча б більш менш, і практичний досвід роботи;
- відзначте, в чому ви хороші, які ваші навички;
Тематичні напрямки в ринкових нішах
Предметні області (ніші), в яких слід шукати бізнес-ідеї, випливають з профілю ваших інтересів і знань.
Найкраще створювати бізнес в тих нішах, які вас цікавлять і в яких у вас є знання і вміння.
Вибирайте ніші, які дають можливість заробити, ті, де помірна конкуренція.
Бізнес-ідея в ніші
Складіть список конкретних бізнес-ідей в обраній ніші, наприклад, «Садівництво» :
- садовий центр;
- квітковий магазин;
- інтернет-магазин рослин;
- виробництво горщиків під вазони;
- дизайн саду;
- обрізка дерев;
- блог про садівництво;
- електронні книги на тему садівництва;
- навчальні курси та інше.
Перевірка бізнес-ідеї
Вам слід вибрати бізнес-ідею, що дає максимально можливий шанс на успіх, тобто.:
- Ви можете надати продукт або виконати послугу.
- На те, що ви пропонуєте, є покупець, готовий заплатити ціну, яка принесе вам прибуток.
- Ви можете зв’язатися з ним з інформацією про свої продукти та послуги та дозволити покупку.
Як відкрити сільськогосподарську ферму
Започаткувати бізнес-ідею на селі, наприклад відкрити сільськогосподарську ферму – непроста справа, оскільки необхідно враховувати багато факторів:
- зручне місце розташування;
- методи виконання сільськогосподарських робіт;
- тип продукції, яку ви хочете вирощувати;
- розмір ферми.
Всі ці стратегії потрібно враховувати.
Почніть зі складання бізнес-плану
Перш ніж купити або відкрити свою сільськогосподарську ферму, необхідно все продумати і описати оперативну стратегію в розробленому бізнес-плані.
Обов’язково треба провести аналіз підприємницької діяльності на фермі з урахуванням своїх сильних і слабких сторін, матеріальної можливості для старту і можливі загрози ризику.
Зробіть ретельний розрахунок всіх витрат для відкриття бізнесу
Тут потрібно буде врахувати витрати на придбання землі, сільськогосподарського обладнання та приміщень. Щоб правильно оцінити вартість ділянки землі, потрібно орієнтуватися на місцеві ціни. Машини і механізми для роботи на фермі можуть бути дорогими, тому потрібно враховувати цей фактор і купувати вживане обладнання або брати кредит.
Зверніть увагу на своє фінансове становище
Сільське господарство вимагає щорічних фінансових вкладень для того, щоб бізнес надійно працював і приносив дохід. Перші витрати будуть авансовими, наприклад,
- придбання земельної ділянки або її оренда;
- інвестиції в обладнання та його ремонт;
- додаткові кошти для придбання посівного матеріалу та тварин.
Є ще й інші витрати, які підприємцю доведеться щорічно покривати, наприклад:
1). Обслуговування техніки та придбання палива для комбайнів і тракторів, придбання мастильних матеріалів, запасні частини та комплектуючі матеріали для підтримки роботи машин.
2). Створення оборотного фонду для придбання насіння і добрив, його доведеться постійно поповнювати в періоди посадки і збирання врожаю.
3). Придбання хімічних препаратів для захисту рослин від шкідників, і хвороб, а також для боротьби з бур’янами.
4). Рахунки за електроенергію для ремонтної майстерні та освітлення території господарства.
Передбачте в бюджеті гроші на своє утримання
Вся проблема в тому, що робота на фермі буде оплачуватися в іншому порядку, ніж, наприклад, в магазині. Адже фермерство приносить гроші тільки тоді, коли йде реалізація врожаю, тому отримувати зарплату щомісяця не вийде.
Місцевість і погода
Ознайомтеся з навколишньою місцевістю і кліматом. Земля на ділянці для вирощування сільськогосподарської продукції є основою бізнесу, тому потрібно правильно вибрати тип і сорт рослин, які будете вирощувати. Крім того, погода – це теж визначальний фактор, що можна вирощувати в цій місцевості і як вона вплине на дохід в бізнесі.
Оцініть топографічні характеристики місцевості. Горбиста місцевість більше підходить для тваринництва, ніж для рослинництва, а низинна і рівнинна місцевість більше підходить для вирощування рослин і овочів.
Здайте зразки землі з усієї ферми на аналіз
Ви можете відправити зразки землі в лабораторію для аналізу типу: мул, пісок чи глина, або комбінація будь-яких двох або навіть всіх трьох компонентів. Аналіз якості землі: органічна речовина, вміст органічного вуглецю, поживних речовин (в основному азот, фосфор, калій сірка), солоність і рівень pH).
Дані, отримані в результаті проведених досліджень грунту, дадуть відомості про глибину грунтових горизонтів, а також глибину першого горизонту, де розміщена велика частина кореневої маси рослин
Грунт надзвичайно важливий фактор, який впливає на вирощування сільськогосподарських культур. За результатами аналізу можна зробити висновки придатна земля або не придатна для вирощування рослин.
Якщо дослідження показують, що земля не підходить для вирощування сільськогосподарських культур, то слід шукати іншу земельну ділянку з кращими показниками для отримання високого врожаю.
Поради експертів
Якщо ви хочете уникнути банкрутства, не робіть все, що планували, в перші роки, а тим більше в перші місяці. Робіть це поступово, протягом 3 або навіть 5 років.
Якщо вам потрібна допомога або порада, не бійтеся звертатися до фахівців.
Завжди готуйтеся до несподіванок. На початку своєї діяльності ніколи не знаєте, що знайдете за рогом.
Як розвивати свій бізнес
Думки про власну справу особливо актуальні у кризовий період, коли практично неможливо знайти гідну роботу в державних установах та комерційних фірмах через повсюдне скорочення штатів та високий рівень безробіття. Важливо знайти заняття, що приносить радість та задоволення.
Ентузіазм і захопленість справою дозволяє заразити цікавою ідеєю оточуючих людей, знайти однодумців та помічників. У цьому випадку діяльність не стане важким обов’язком, який може закінчитися нервовим зривом, професійним вигорянням та банкрутством підприємства.
Основні вимоги для створення власного бізнесу
Початківцю підприємцю необхідно оцінити свої здібності, ознайомившись із правилами створення власної компанії:
– продажу та отримання прибутку – базові процеси самостійної тактики у бізнесі;
– Контролювання операцій, що здійснюються співробітниками. Не треба все брати він. Важливо якісне виконання службовцями дорученого завдання;
– Організація налагодженої роботи, що включає ефективну рекламу товарів та послуг, залучення споживачів. Кожна ділянка схеми потребує активної роботи для обслуговування максимальної кількості покупців. При купівлі побутових предметів важливо налагодити гарантійний сервіс. Постійним клієнтам необхідно регулярно повідомляти про свіжі надходження та розцінки;
– статистичні дослідження основних показників з продажу повинні проводитись щодня. Враховується загальна кількість відвідувачів та реальних покупок у будні та вихідні дні. Розраховується середній чек розподілом загальної суми на кількість проданих товарів. Визначаються види найбільш затребуваних промислових виробів та продуктів харчування. У компаніях з навчання та консалтингових послуг виявляються популярні та актуальні питання;
– заохочення сумлінних, активних службовців, покарання невиконавчих, які порушують дисципліну, нероб. Використовуються премії, штрафні санкції, можливе звільнення;
– залучення нових клієнтів та співпраця зі старими замовниками проводиться одночасно. Практика показує, що основний прибуток виходить за рахунок постійних споживачів. За другу та третю покупку даються знижки, бонуси, подарунки, пропонуються накопичувальні картки;
– необхідно самому відповідати за успіхи та невдачі у роботі. Керівник повинен грамотно розподіляти обов’язки з урахуванням людського фактора, здібностей та кваліфікації кожного члена колективу. Некомпетентність персоналу слід сприймати як власні помилки. Недостатня поінформованість, неякісне навчання призводить до негативних результатів;
– Складання чіткого плану, впровадження нових технологій, що збільшують збут товару та залучають нових споживачів. Систематичне проведення моніторингу серед громадян, дослідження їх побажань та переваг допоможе вибирати затребувану продукцію замість морально застарілих товарів та послуг;
– Створення команди професіоналів, що розвивають і розширюють бізнес, які прагнуть збільшення прибутку. Вивчення діяльності конкурентів допомагає забезпечити своїх клієнтів надійною продукцією. Покупець повернеться до комерсанта, у якого він отримав більше якісного товару за меншу вартість;
– Пошук партнерів, формування стійких взаємовигідних зв’язків. Укладання договорів із постачальниками та підрядниками з різними варіантами знижок знизять витрати на товари і, отже, збільшать прибуток.
Не варто розпочинати бізнес із новітніх технологій та невідомих товарів. Краще йти второваною дорогою, пропонуючи потрібну продукцію. Важливо враховувати вартість реклами та кількість клієнтів, які отримуються від кожного способу оповіщення. Додаткові кошти дозволять придбати франшизу. Відомий бренд дає гарантію успішного продажу. Надалі, вставши на ноги, можна розпочати впровадження нових ідей, підніматися більш високий рівень.
Властивості характеру, які допоможуть не розоритися на самому початку
Для досягнення мети підприємцю потрібні наполегливість, непохитність, уміння знаходити компромісні рішення.
Креативне мислення допомагає розпізнавати вигідні проекти та швидко укладати угоди.
Сміливість та хоробрість мають регулюватися точними прорахунками ризиків, наявністю резервного капіталу для ліквідації збиткових підприємств.
Здатність до імпровізації, далекоглядність та винахідливість знадобляться для благополучного подолання складних непередбачених ситуацій.
Переробка початкових планів через зрив термінів постачання продукції, надходження партії неякісного товару має стати причиною конфлікту.
Чесність і порядність у відносинах із замовниками, партнерами та колегами створюють позитивну репутацію, збільшують кількість спільних вигідних проектів.
Здатність до спілкування допоможе встановлення контактів, придбання корисних зв’язків для подальшої діяльності.
Поради та рекомендації професіоналів дають нові знання та навички.
Важливо наперед розуміти, який очікується життєвий уклад на початковому етапі розкручування бізнесу. Перший час доведеться додавати максимум зусиль із повною самовіддачею. Після організації налагодженої роботи залишатиметься вільний час на відпочинок та особисте життя.
Враховуючи досвід стабільних, надійних компаній, застосовуючи основні правила ведення бізнесу, можна в короткі терміни з мінімальною кількістю помилок досягти потрібного результату та влаштуватися на гідному місці серед конкуруючих організацій.