Перейти к содержанию

Які бувають пайові інвестиційні фонди

Пайові інвестиційні фонди користуються популярністю вже багато років. Вони бувають різними. Виділяють три основні види таких фондів.

Перший вид – відкриті. У такому фонді будь-якої миті кожен засновник може придбати пай або вивести з фонду свої гроші. Цей вид ПІФів вважається найліквіднішим. Щоб вивести гроші, пайовикові досить просто подати до ПІФ відповідну заявку. Розглядають її у найкоротший термін. У той самий час цей вид ПІФів є найменш прибутковим, якщо з іншими видами фондів. Зате найнадійнішим.

Які бувають пайові інвестиційні фонди

Другий вид – закритий ПІФ. У ньому придбати пай можна лише тоді, коли фонд формується. Тобто лише на самому початку. А погасити – вже після закриття. Керуючі компанії таких ПІФів вкладають усі кошти засновників у активи, продавати частково які не можна. Можна тільки повністю погасити одразу всі паї фонду. Ця форма дуже нагадує інвестування у бізнес. Адже вкладення працювати має протягом певного періоду часу, поки можна буде отримати прибуток.

Закриті ПІФи найчастіше інвестують усі гроші у певні активи. Наприклад, нерухомість. Тут прибуток формується за рахунок того, що його передають у комерційне використання. Також вони можуть вкладатись у частки капіталів компаній або землю.

У таких ПІФах повну свободу дії має компанія, що управляє. Вона отримує у своє повне володіння усі гроші, що інвестують, на весь термін такого інвестування.

Інтервальний фонд є серединою між відкритими та закритими ПІФами. Тут погашення, обмін та придбання паїв можна здійснювати кілька разів на рік, але за проміжки часу, які суворо фіксовані. Зазвичай, це кілька тижнів чотири рази за один рік. Тут спостерігається більша прибутковість, ніж у відкритих фондах, хоча також виникають і додаткові ризики. Адже засновник не може вивести кошти будь-якої миті, а лише наприкінці цього інтервалу.

Які бувають види облігацій

Недоліки мультивалютних вкладів

Облігації чи банківські вклади?

Комментарии 1

Добавить комментарий