Перейти к содержанию

Які бувають види інвестицій

Щоб стати успішним інвестором мало мати гроші. Потрібно ще й уміти правильно їх вкладати. На щастя, існує на сьогоднішній день безліч способів інвестування. Але це не означає, що всі вони будуть регулярно вам приносити захмарні доходи. Тому дуже важливо оцінювати ринкові перспективи своїх інвестицій максимально об’єктивно. Це дозволить не лише не розчаруватися у такій справі, а й поступово збільшувати свій дохід.

Про здоров’я ринку насамперед говорить показник зростання внутрішнього валового продукту. Саме зростання ВВП можна вважати основним показником. Якщо він росте, то зростатиме і фондовий ринок. Більше того, фондовий ринок щороку зростає на таку саму величину, як і ВВП. Крім того, зростання цього ринку ще впливає інфляція. Виходить, що рік на рік ринок зростає на величину інфляційної складової економіки. На це слід звертати увагу.

Які бувають види інвестицій

Розглянемо все простому прикладі. Уявімо, що ВВП виріс на шість відсотків, а інфляція становила десять. Тоді фондовий ринок має дати за рік десь шістнадцятивідсоткове зростання капіталу. Хоча це зростання може показати і тридцять відсотків. Звідки взялися зайві чотирнадцять? Їх можна назвати «ринковою премією»

Але така премія буває не лише позитивною, а й негативною. Вона залежить насамперед від того, які фактори впливають на світову економіку та внутрішню політику держави. За впливу позитивних факторів «ринкова премія» теж буде позитивною. Тобто зростання фондового ринку буде вищим, ніж сумарний показник інфляції та зростання ВВП.

Тобто фонд ніколи не зможе прибутковість гарантувати. Але він може надати вам поле для дій, на якому ви можете отримати цей дохід. А ось ризик суттєвих втрат з’являється лише в тому випадку, якщо загрожує обвал економіки, глобальні катаклізми та інші подібні речі, на які ви особисто не можете вплинути ніяк.

Довгострокове інвестування

Ринок акцій є складним механізмом. Але інвестувати у нього набагато цікавіше. Хоча слід пам’ятати, що це дуже ризиковане заняття. І якщо ви хочете уникнути невиправданого ризику, то маєте правильно підійти до справи. І у нас є для вас кілька порад.

По-перше, не слід метушитися. Ринок акцій передбачає довгострокове інвестування. А довгостроковому інвестору метушитися просто не належить. Такий інвестор повинен ставитись до будь-яких коливань курсів акцій максимально спокійно. Тобто акції можуть падати і рости дуже швидко. Але довгостроковий інвестор при цьому заглядає за обрій, а не починає діяти через нагальні курси.

По-друге, не шукайте підказок та порад. Звичайно, є люди, які більш досвідчені у цій справі. Але вони точно не можуть бути впевнені в тому, що знають, як буде краще для вас. Не говорячи вже про те, що вони можуть переслідувати власні цілі. Тому ви повинні самі представляти навіщо і куди інвестуєте. Тому обов’язково аналізуйте ситуацію, оцінюйте і досліджуйте акції або компанії, що цікавлять, і тільки потім вкладайте в них свої гроші.

По-третє, слідуйте своїй стратегії. А для цього спочатку її оберіть. Універсального варіанта немає. Всі інвестори використовують різні інвестиційні стратегії, які мають свої недоліки і переваги. Тому важливо вибрати таку стратегію, що підійде саме вам. І як тільки ви її намацаєте, нізащо не відпускайте. Дотримуйтесь її постійно, пам’ятаючи, що ви довгостроковий інвестор. Тобто й орієнтуватися мають на довгострокову перспективу, що потребує особливого підходу. Тобто ви повинні звертати увагу на одні обставини та ігнорувати інші. Наприклад, ті, що хвилюють короткострокових інвесторів. А мислити при цьому слід широко, дивлячись на потенціали компаній, а не лише сьогоднішні показники.

Глобальне інвестування

На сьогоднішній день багатьох інвесторів-початківців цікавить питання, чи варто вкладати гроші в акції на закордонних ринках. Однозначно відповісти не можна. Деякі йдуть на такі ризики, інші залишаються на вітчизняних ринках, які їм уже добре відомі. Але залишається фактом, що саме диверсифікація – це основний інструмент зниження ризиків у цей час. А значить, що глобальне інвестування дозволяє захистити свої вкладення від проблем на ринку вашої країни.

Ризики країн інвестування залежать від того, наскільки стабільною є економічна та політична ситуація у країні. Існує ціла система рейтингів країн за такими показниками від міжнародних агенцій. Відповідно до неї найнадійніші країни відзначені категорією А. А ось банкрути опинилися у категорії D. Якщо скористатися таким рейтингом, то можна непогано вкласти гроші. Принаймні, сформувати консервативну частину портфеля можна лише за рахунок саме зарубіжних інструментів розвинених країн.

Крім того, глобальне інвестування дозволить значно розширити вибір в іноземній валюті інструментів. Тобто створити мультивалютний кошик, який захистить ваш портфель від коливань курсу лише однієї з валют, що є ще однією незаперечною перевагою.

І, звичайно, глобальне інвестування дозволить вам управляти ринковими ризиками. Наприклад, ви можете вкласти частину своїх грошей у фонди облігацій розвинутих країн. Або ж у накопичувальні програми страхових компаній.

На сьогоднішній день глобальне інвестування доступне майже кожному інвестору. Головна умова – наявність грошей для інвестування. Достатньо буде навіть трьохсот доларів на місяць, щоб отримати доступ. У цьому таке інвестування дозволяє збалансовано розподіляти кошти між різними фондами, керуючись принципами управління різними ризиками.

Безпечне інвестування

Якщо ви хочете бути успішним інвестором і отримувати серйозний дохід від своїх інвестицій, то маємо дотримуватися кількох правил.

По-перше, вибирати інструменти інвестування, лише виходячи з допустимого ризику та своїх можливостей. Тобто при отриманні будь-якої пропозиції ви повинні цікавитись, якими саме інструментами пропонують торгувати. Адже може йтися як про цінні папери, нафту чи золото, так і про різницю цін на них, не кажучи вже про безліч інших варіантів. Адже можливість великого та швидкого заробітку залучити здатна, але про ризики теж треба думати.

По-друге, брокер повинен вибирати ви. Це означає, що навіть отримуючи пропозиції від брокера, ви не повинні обов’язково на нього погоджуватися. Більше того, ви повинні спочатку ретельно вивчити ринок, на якому збираєтесь заробляти. Там має бути досить інших компаніях, серед яких слід вибрати найкращий варіант. І взагалі така увага брокера має вас насторожити. Адже воно свідчить як мінімум про те, що компанія, яку він представляє, так мало клієнтів, що вони шукають їх у такий спосіб.

По-третє, обов’язково читайте договір дуже уважно, якщо він взагалі є. Такий договір завжди передбачає обов’язки та права обох сторін, а також відповідальність за невиконання перших. І не слід розраховувати лише на свою уважність, особливо якщо ви не маєте юридичної освіти. Правильніше буде звернутися до юриста та читати договір разом із ним. Хоча якщо вам договір укладати навіть не пропонують, тоді це теж має трохи насторожити. Справа в тому, що тоді виходять не дуже зрозумілими ваші стосунки з компанією, яка надає свої послуги. А значить, і довести що-небудь у разі неприємностей ви точно не зможете. Договір є своєрідною гарантією, що ви отримаєте свій прибуток або матимете хоча б таку можливість.

Інвестування в нерухомість за кордоном

Термін погашення облігацій

Які бувають пайові інвестиційні фонди

Комментарии 1

Добавить комментарий