Перейти к содержанию

Які бувають види облігацій

Облігації вважаються одними з найнадійніших інвестиційних інструментів. Адже, купуючи їх, можна гарантовано отримати невеликий прибуток. Тобто, такий інструмент значно мінімізує ризики. Але облігації бувають різними. І дуже важливо знати, чим одні їхні види відрізняються від інших. Адже саме це дозволить оцінювати їх та вирішувати, що варто придбати.

Які бувають види облігацій

За видом нарахування доходу всі облігації ділять на дисконтні та купонні. У першому випадку покупець може заробити лише на різниці у вартості облігація у той момент, коли їх випустили, і в те, коли погасять чи продадуть. А різницю між двома цими цінами називають дисконтом. Купонні облігації діють трохи інакше. Дохід по них виплачують регулярно через деякі проміжки часу. При цьому сама система нарахування нагадує нарахування відсотків за банківським депозитом. Тобто купонною називають її лише тому, що раніше такі облігації випускали у вигляді відривних купонів, що нагадують абонементи. Облігації, що їх випускають у нашій країні, переважно є купонними.

На вигляд компанії, що випускають облігації, їх ділять на корпоративні, муніципальні та державні. Корпоративні облігації випускають приватних компаній. Муніципальні — різні муніципальні освіти. А ось державні – держава. Слід пам’ятати, що державні облігації мають величезну перевагу. Справа в тому, що дохід за ними жодним податком не оподатковується.

Певні переваги мають і єврооблігації, чи євробонди. За ними купонний прибуток податком теж не оподатковується. Крім того, в них вигідно інвестувати тому, що відсоткова ставка за ними набагато вища. З іншого боку, вони мають дуже високий поріг входження, з продажу або купівлі таких облігацій всі операції можна здійснювати не самостійно, а лише через брокерів. До того ж валютний ризик додається до кредитного.

Недоліки мультивалютних вкладів

Облігації чи банківські вклади?

Загальні відомості: цінні папери та інвестиції

Комментарии 1

Добавить комментарий